اخباریزد

چهارمین گردهمایی دبیران دستگاه های اجرایی استان یزد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان یزد، روز شنبه دوازدهم اسفند ماه، چهارمین گردهمایی دبیران دستگاه های اجرایی استان یزد با حضور حجت الاسلام و المسلمین موسوی، مدیر ستاد اقامه نماز استان، کارشناسان و دبیران اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی استان در سالن همایشات کتابخانه وزیری استان یزد برگزار شد.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین موسوی، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه بیان کرد: ماه شعبان مقدمه ماه خودسازی و ماه ضیافت خدا یعنی ماه مبارک رمضان است. وی افزود: باید قدر لحظات را بدانیم و این نباشد که قدر ایام الله را نشناسیم که این روزها بسیار خاص هستند و باید آن‌ را مغتنم بدانیم.

مدیر ستاد اقامه نماز استان یزد در ادامه گفت: نماز باید بر روی انسان تاثیرات مثبت معنوی بگذارد و اگر هیچ تاثیری در خود مشاهده نکردیم  آن نماز مشکل دارد. حسنی حلم تصریح کرد: متولیان باید از ظرفیت‌های این ماه مبارک استفاده نمایند و تحولی در حرکت و توسعه و و ترویج فرهنگ اقامه نماز داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: جهت دعوت عموم مردم به نماز در ماه مبارک رمضان باید برنامه‌های ویژه‌ای داشته باشیم تا بتوانیم به میزانی مطلوبی در بین مردم اقامه نماز را شاهد باشیم.

موسوی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در اجلاس سیزدهم نماز به منظور رونق بخشی نماز در سطح جامعه اشاره کرد و گفت: در خصوص نماز باید برنامه کوتاه مدت و میان مدت و بلند مدت داشته باشیم.

در میانه این جلسه سید علی مهدیان، معاون برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز کشور از طریق ارتباط تصویری توضیحاتی در خصوص بومی سازی برنامه های اقامه نماز طبق توافقنامه در دستگاه ها، رونق بخشی نماز در مدارس، اعزام ائمه جماعات به مدارس فاقد روحانی، بارگذاری مدارک در سامانه سجاده، تولید محتوا در بحث اقامه نماز و… بیان کرد.

وی افزود: بارگذاری کردن مستندات در سامانه سجاده الزامی است و دبیر اقامه نماز هر دستگاه موظف است در خصوص هر شاخه و سوال در هر عنوان مستند ارائه دهد.

وی در ادامه گفت: سهم هر دستگاه باید مشخص شود که ما از دستگاه ها باتوحه به ماموریت ذاتی آن ها چه انتظاراتی را داریم و به همین منظور کارگروه هایی در سطح کشور تشکیل شد و سهم هر دستگاه در حوزه نماز مشخص کرد و در قالب تفاهم نامه به تمام دستگاه های اجرایی ابلاغ شد.

و درپایان به دبیران دستگاه های برتر نمازی لوح تقدیر به رسم یادبود اهدا شد.

 

چهارمین گردهمایی دبیران دستگاه های اجرایی استان یزد برگزار شد چهارمین گردهمایی دبیران دستگاه های اجرایی استان یزد برگزار شد چهارمین گردهمایی دبیران دستگاه های اجرایی استان یزد برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا