اخبارخراسان رضوی

اجلاس روسای آموزش و پرورش خراسان رضوی با محوریت نماز برگزار شد

به گزرش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، اولین اجلاس روسای آموزش و پرورش استان در سال ۱۴۰۳ با محوریت نماز و با حضور حجت الاسلام و المسلمین گنابادی نژاد معاونت فرهنگی اجتماعی و امور زیارت استانداری، فرماندار نیشابور، حجت الاسلام کفیل از اساتید مرکز تخصصی مهدویت قم و اساتید ستاد اقامه نماز کشور، مدیر کل آموزش و پرورش، معاونین و مسئولین ادارات در شهرستان نیشابور شنبه اول اردیبهشت ماه برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین گنابادی نژاد معاونت فرهنگی اجتماعی و امور زیارت استانداری، ضمن تشکر از اهتمام آموزش و پرورش استان به امر نماز و برگزاری این اجلاس؛ نسبت به پیام‌های مقام معظم رهبری به اجلاس‌های نماز کشوری در ۳۰ سال گذشته با سه محور؛ توجه به نوجوانان و نماز، وظیفه مسئولین در امر اقامه نماز و پیگیری تحقق برنامه ها و مصوبات مرتبط با نماز تاکید کرد.

وی افزود: رئیس اداره آموزش و پرورش خود به عنوان مسئول نماز و معاون پرورشی و تربیت بدنی دبیر نماز، سایر معاونت‌ها و کارشناسان مرتبط به عنوان اعضا پیگیر مسائل مرتبط با نماز باشند و لازم است در این راستا نماز در ادارات با جدیت و همت ویژه اقامه و الگوی مناسبی برای اقامه نماز مدارس معرفی گردد.

معاونت فرهنگی اجتماعی و امور زیارت استانداری تاکید کرد: نماز را برای مدارس آسان و زمینه اقامه نماز را به گونه‌ای فراهم نمایید که همه دانش آموزان امکان حضور در نماز جماعت مدرسه را داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین گنابادی نژاد افزود: اولویت اقامه نماز با استفاده از روحانیون، حضور مدیران معاونان و معلمان در نماز، مشارکت انجمن اولیا و دانش آموزان، مشارکت و مساعدت دستگاه های فرهنگی شهرستان، بخشداری ها و محلات صورت گیرد.

حجت الاسلام کفیل به عنوان سخنران این اجلاس، نسبت به دغدغه مندی مدیران در زمینه نماز، نقش خانواده ها و توجه به وِیژه گی های دوران نوجوانی و جوانی مطالبی را بیان کرد.

سید امیر شوشتری مدیر کل آموزش و پرورش در این جلسه نسبت به اهتمام مدیران آموزش و پرورش در اقامه نماز مدارس گفت:  نیازسنجی از مدارس در خصوص نماز استخراج و با پیگیری های لازم موانع را مرتفع کنید.

علی مهدوی خواه معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی هم در این جلسه با ارائه مستندات به بررسی عملکرد اقامه نماز هر شهرستان، ناحیه و منطقه پرداخت و نسبت به چشم انداز روبرو تاکید کرد.

محمد شم آبادی رئیس اداره ارزیابی و پاسخگویی به شکایات ارزیابی، فعالیت ادارات در موضوع نماز را تشریح و افزود: ارزشیابی مدیران مدارس در خصوص اقامه نماز با توجه خاص به تحقق شاخص های مرتبط اعم از؛ اجرای همگانی زنگ نماز (نه کلاسی)، اجرای طرح پیوند مسجد و مدرسه، مشارکت اولیا و دانش آموزان در نماز و گفتمان های دینی و وضعیت نمازخانه به لحاظ تعمیر و تجهیز و عدم کاربری مد نظر قرار گیرد.

لازم به ذکر است؛ این جلسه که ۵ ساعت بطول انجامید برخی از مدیران ادارات، کارشناسان و ۳ نفر از دانش آموزان فعال یاور نماز در مدارس، به ارائه مطالب مربوط به فعالیت های نماز به بیان راهکارها و پیشنهادات  پرداختند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا