اخبارخراسان جنوبی

فرهنگ پیروی از عالم دین باید گسترده در همه امور شود

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان خراسان جنوبی به نقل از : روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی چهارشنبه (۱۹ بهمن) در دیدار ائمه جماعات  دستگاه های اجرایی ، مدارس و مساجد شهر بیرجند به مناسبت ایام الله دهه فجر انقلاب اظهار کرد: توجه به جایگاه خویشتن برای هر انسانی در مرحله اول، توجه به مسئله انسان و انسانیت در مرحله دوم و جایگاه مسئولیت در مرحله سوم حائز اهمیت است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: جایگاه معظم یک عالم دینی در حیطه مسئولیش بسیار مهم است. مسجد را که پایگاه این طرح است ببنید چقدر زیبا ساختند یعنی یک محراب ساختند و بعد در یک خط منظمی رو به قبله برای جمعیتی که از هر طبقه و سطحی در آنجا شرکت می‌کنند وقتی تکبیر نماز می‌گوید همه تکبیر می‌گویند. وقتی امام جماعت به سجده می‌رود همه به سجده می‌روند.

وی با اشاره به اینکه نماز ستون دین است، افزود: دین پهنه گسترده‌ای دارد که شامل همه امور و حتی اندیشه و فکر و خیال می‌شود اما راه اینکه این دین همانطوری که به عمود تعبیر شده و خیمه متکی به عمود است بنابراین ستونی که باید دین را پیاده کنند از آنجا شروع می‌شود و این تنها یک عمل فیزیکی و بدنی نیست بلکه حرکت فکری و رسالت بزرگ و مقام ورثه الانبیاء است و باید همه پیام‌های دینی از این مجرا با گفتار و اعمال به افراد جامعه ابلاغ شود.

امام جمعه بیرجند گفت: به تعبیر مقام معظم رهبری امروز جهان در آستانه تحول است، امروز باید با اندیشه جهانی به تبلغ دین بپردازیم و فرهنگ پیروی از عالم دین تنها در حرکات نماز خلاصه‌ نمی‌شود و باید گسترده در همه امور شود، تحقق هر امری بر دو اصل مقتضی و رفع موانع متکی است، آنچه ما را با اهداف انبیاء فاصله انداخته وجود موانع است والا مقتضی موجود است.

حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای عبادی در پایان عنوان کرد: امروز مانع با همه توطئه‌ها و سنگ‌اندازی دشمنان برتفع می‌شود بنابراین آمادگی شما به عنوان رهبران سنگر مساجد برای ساخت جامعه متناسب با آخرالزمان تجدیدنظر و حرکت از نو لازم دارد، برای آینده خیلی امید است و در این ۴۴ سال انقلاب اسلامی در هر نوع فتنه‌ ای دشمن شکست خورد اما باید در این راه همچنان استوار و مقاوم ایستادگی کنیم.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا