اخبارمرکزی

نشست شیوه های دعوت به نماز ویژه ائمه جماعت سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، به مناسبت دهه فرهنگی ترویج معارف نماز، نشست شیوه های دعوت به نماز ویژه امامان جماعت و رابطین عقیدتی ادارات شهرستان های سازمان جهاد کشاورزی استان روز سه شنبه بیست و چهارم مرداد ماه، با حضور علی صفری رئیس سازمان، حجت الاسلام جواد خلقت نماینده ولی فقیه در سازمان، حجت الاسلام علی رودبارانی مدیر ستاد اقامه نماز استان و ائمه جماعات در محل سالن جلسات برگزار شد.

این جلسه علی صفری ضمن خوش آمدگویی به حاضرین و تسلیت ایام سوگواری ایام محرم و صفر، به ارائه گزارشی از روند اجرای برنامه های فرهنگی در سازمان جهاد کشاورزی در سال ۱۴۰۱ و سال جاری پرداخت.

وی بیان کرد: سازمان جهاد کشاورزی در برگزاری نماز جماعت، جایگاه خوبی در سطح استان و حتی سطح کشور دارد و این نشان از اهتمام خوب همکاران برای حضور در نماز جماعت و اجرای فعالیت های فرهنگی در جهت توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز در سازمان دارد.

در ادامه حجت الاسلام رودبارانی ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه سازمان جهاد کشاورزی و تسلیت ایام، توضیحاتی در خصوص نحوه بارگذاری مستندات در سامانه سجاده در سال جاری و اجرای برنامه های طبق تفاهم نامه های بومی شده برای حاضرین بیان کرد.

وی در خصوص شیوه های دعوت به نماز مطالبی را بیان کرد و گفت: یکی از بهترین راهکارها برای دعوت دیگران به نماز اخلاق و رفتار ما است که می شود به صورت چهره به چهره و زبانی خوش این فرهنگ دینی را در جامعه ترویج داد و برای یاری نماز که مهمترین مصداق دعوت به نماز است، تمام تلاش خود را انجام دهیم و لازمه این کار این است که، به عنوان امام جماعت شناخت کافی نسبت به نماز داشته باشیم.

مدیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی در ادامه مباحث خود در خصوص علل ترک نماز در بین قشر جوان مطالبی را برای حاضرین بیان کرد و افزود: بی توجه بودن یا کم توجهی والدین به فرزندان در محیط خانه نسبت به مسائل دینی خصوصا اقامه نماز، تاثیر خیلی زیادی در تربیت فرزندان خواهد داشت.

وی گفت: والدین مهمترین نقش را در گرایش فرزندان به نماز دارند و باید به نماز اهمیت داده و آن را به فرزندان آموزش دهند و آنها را با اصرار، آداب، احکام و شرایط نماز آشنا کنند، چرا که اگر فرزندی در خانواده ای رشد کند که در آن خانه کسی به نماز اهمیت نمی دهد و در قبال مسائل دینی خود را مسئول نمی داند، قطعا فرزند آن خانواده، به نماز و عبادت و انجام فرایض دینی روی نخواهد آورد، چرا، چون حتما از والدین تقلید می کنند و آنها را به عنوان الگوی رفتاری خود قرار خواهند داد.

نشست شیوه های دعوت به نماز ویژه امامان جماعت سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی برگزار شد

نشست شیوه های دعوت به نماز ویژه امامان جماعت سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی برگزار شد

نشست شیوه های دعوت به نماز ویژه امامان جماعت سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا