اخبارحوزه ریاستکرمان

گردهمایی دبیران ستاد اقامه نماز شهرستانهای استان کرمان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمان، روز سه شنبه بیست و پنجم اردیبهشت ماه گردهمایی دبیران ستاد اقامه نماز شهرستانهای کرمان با حضور سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور در محل سالن جلسات شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کرمان تشکیل شد.

در این جلسه بعد از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور طی مطالبی گفت: دبیران تلاش کنند راهی بیشتر با نسل نو پیدا کنند، فراموش کردن نسل نو یک اشتباه راهبردی است.

وی با اشاره به ضرورت همفکری و تعامل دیگر افراد و شخصیت‌ها افزود: من از دبیران شهرستانها انتظار دارم در هر شهرستان یک حلقه اندیشه ورز داشته باشند و با کمک آن حلقه راه های ارتباطی را پیش بینی کنند.

زرهانی تشریح کرد: یکی از اموری که دبیران در شهرستانها باید پیگیری کنند استفاده از قدرت حکومت است.

وی با اشاره به آیه الَّذینَ إِن مَکَّنّاهُم فِی الأَرضِ أَقامُوا الصَّلاهَ وَآتَوُا الزَّکاهَ وَأَمَروا بِالمَعروفِ وَنَهَوا عَنِ المُنکَرِ ۗ وَلِلَّهِ عاقِبَهُ الأُمورِ بیان کرد: این آیه ۴۱ سوره حج به شما این قدرت را می دهد که از قدرت حکومت که در دست فرمانداران و بخشداران هست استفاده کنید و برای پیشبرد امر نماز نیز تلاش کنید.

زرهانی توصیه کرد: دبیران با معاونین پرورشی در شهرستانها جلسات مشترکی داشته باشند و با استفاده از سامانه نوترینو و شناخت این سامانه دبیران اطلاعات بیشتری نسبت به مدارس داشته باشند.

این مقام مسئول تصریح کرد: در بحث مجمع خیرین مسجد ساز تلاش بر این است که ما از ظرفیت خیرین استفاده بیشتری داشته باشیم.

وی گفت: ما هر اندازه که بودجه ای جذب شود از سوی استانها کمکی از سوی مرکز نیز انجام خواهد شد‌

در ادامه هر یک از دبیران ضمن ارائه گزارشی از وضعیت اقامه نماز شهرستان خود پیرامون معضلات و مشکلات شهرستان نکاتی را مطرح کردند.

در ادامه قائم مقام ستاد اقامه نماز به پاسخ هر مورد پرداخت و در هر مورد راهنمایی ها و توصیه ها ی لازم را ارائه کرد.

در پایان این جلسه زرهانی ضمن حضور در گلزار شهدای کرمان، به مقام شامخ شهدای گرانقدر به ویژه سردار سلیمانی ادای احترام‌کرد.

گردهمایی دبیران ستاد اقامه نماز استان در کرمان

گردهمایی دبیران ستاد اقامه نماز شهرستان های استان در کرمان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا