اخباریزد

جلسه شورای سیاستگذاری و پشتیبانی فعالیت ها مهدوی استان یزد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان یزد، صبح روز چهارشنبه۲۶ بهمن،  جلسه شورای سیاستگذاری و پشتیبانی فعالیت ها مهدوی، با حضور حجت السلام و المسلمین ناصری نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان یزد، حجت السلام والمسلمین موسوی مدیر ستاد اقامه نماز، رستگاری مدیر بنیاد مهدوی و جمعی از مدیران و مسئولین کل، تشکیل شد.

در ابتدای جلسه مدیر ستاد اقامه نماز با بیان اینکه نماز جلوی فحشا و منکر را می گیرد اظهار داشت: آن ها که اهل نماز و معنویت هستند کمتر دچار آسیب می شوند. همچنین هر چه در حوزه نماز هزینه کنیم در واقع سرمایه گذاری کرده ایم.

موسوی به عبادات به ویژه نماز را در کاهش آسیب اجتماعی مؤثّر دانست و گفت: وقتی آسیب های اجتماعی در جامعه زیاد می شود که نماز و قرآن کم شده است.

 رستگاری  در شورای سیاستگذاری مهدویت استان یزد اظهارکرد: یکی از مهمترین برنامه‌هایی که در مدارس و ویژه دانش آموزان برگزار می شود، صبحگاه انتظار است.

وی به استقبال خوب دانش‌آموزان از این مراسم اشاره کرد و افزود: برگزاری دعای ندبه، خیمه‌های انتظار و سایر فعالیت‌هایی که در مدارس انجام می‌شود بسیار اثر داشته است.

مدیر بنیاد مهدویت در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: در راستای بهبود فعالیت‌های مهدوی در مدارس استان یزد، طرح امین با بهره‌گیری از ظرفیت‌های بالای کارشناسان و فعالان مهدوی در مدارس اجرا می‌شود.

 نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان در این جلسه، با بیان اینکه نیمه شعبان از ایام الله است، افزود: حفظ انقلاب اسلامی، حرکت در مسیر تحقق انقلاب منجی عالم بشریت است.

ناصری خاطرنشان کرد: اهداف انقلاب اسلامی در راستای اهداف قیام امام زمان(عج) است و این اهداف باید برای مردم تبیین شود؛ شورای مهدویت باید با استفاده از ظرفیت‌های خود، حضرت ولیعصر(عج) را به مردم بشناساند و مردم را با این واقعیت آشنا کند که منجی عالم بشریت، جهانی کردن دین خدا و دین اسلام و احکام الهی را دنبال می کند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی به شدت مورد هجمه دشمنان و معاندان است، افزود: در چنین شرایطی باید با معرفی دستاوردها و اهداف انقلاب، واقعیت این قیام را به مردم نشان دهیم.

رستگاری در پایان افزود: با توجه به اینکه دانش‌آموزان با هجمه‌های زیاد ضد فرهنگی دشمنان روبرو هستند، این چنین برنامه‌هایی تاثیر بسیاری در دور شدن آنها از این فضاها و آسیب‌های اجتماعی دارد.

شورای سیاستگذاری مهدوی شورای سیاستگذاری مهدوی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا