اخبارخراسان رضوی

گردهمایی مسئولین قرآن و عترت ارتش جمهوری اسلامی ایران در مشهدالرضا

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، مدیر ستاد اقامه نماز استان با حضور در جمع مسئولین آموزش و کانون های قرآن و عترت ارتش جمهوری اسلامی ایران که شنبه پانزدهم اردیبهشت ماه، در مشهدالرضا برگزار شد، مبحثی را با محوریت نماز و مدیریت دینی مطرح کرد.

 حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی گفت: روی این سوال باید بی اندیشیم کار فرهنگی به کثرت انجام می دهیم ولی از خروجی آن رضایت کامل نداریم علت این امر چیست؟؟

وی در ابتدا سخنی از مرحوم آیت الله طبسی یادآور شد و اظهار کرد: مرحوم آیت الله طبسی در جلساتی که در شورای اقامه نماز استان حضور داشت اظهار می کرد من یقین دارم آنچه گزارش شد بیش از آن تلاش می شود ولی خروجی کار شما باید شلوغی مساجد از جوان و نوجوان باشد که این را کمتر می بینیم.

سبحانی نیا افزود: روی سه محور نسبت به این سوال مطالعه، بر آن تاکید و زمینه آن را فراهم سازیم، تلاش در خود مدیریتی که پیام حضرت علی(ع) به مالک اشتر همین است و همچنین داشتن دانش لازم در دعوت به دین در حدی که ذهن من و شما باید جعبه ابزار باشد نه تک ابزار.

مدیر ستاد اقامه نماز استان در صحبت دیگری اضافه کرد: داشتن بینش لازم آنچه علی(ع) درباره سربازان خود می فرماید بصیرت آنان بر شمشیرشان حاکم است و در نهایت داشتن مهارت یعنی ارائه ی محتوای نمازی نو و جذاب باشد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اگر در این امور یعنی دعوت به نماز و مدیریت دینی را رعایت کنیم یقینا گرایش بیشتر به نماز و  شلوغی مساجد فراهم خواهد آمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا