اخبارکرمانشاه

نشست یاوران نماز شهرستان گیلانغرب برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه، روز یک شنبه شانزدهم اردیبهشت نشست یاوران نماز گیلانغرب با حضور علیرضا نظری فرماندار، حیدرخانی بخشدار مرکزی، منصوریان دبیر ستاد اقامه نماز و کلیه اعضای شورا های اسلامی شهر و روستا و مسئولین در محل سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد

در این نشست علیرضا نظری فرماندار گیلانغرب با استناد به آیات،  احادیث و روایات مطالبی در باب اهمیت و جایگاه فریضه الهی نماز بیان داشت و از کلیه اعضای شوراهای اسلامی حاضر در نشست خواستند تا با همت و خرد جمعی در جهت توسعه و ترویج فرهنگ نماز تلاش کنند و در دعوت دیگران به اقامه نماز نهایت سعی خود را بکار ببرند.

فرماندار گیلانغرب با بیان حدیثی ازمولای متقیان حضرت علی(علیه السلام ) گفت: طبق فرمایش این امام همام تمامی کار های ما تابع نماز بوده و با معنویت نماز ارزش داشته و مایه خیر و برکت خواهد بود.لذا هر کسی در هر جا و پست و مقام و جایگاهی که در نظام اسلامی دارد و در حال خدمت می باشد باید به اندازه وسع و توان خود نسبت به تبلیغ، ترویج و تعمیق فرهنگ نماز همت گماشته و در جهت اقامه نماز قدم بردارد.

در ادامه حسین منصوریان دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان ضمن تشکر از علی رضا نظری فرماندار و حیدر خانی بخشدار مرکزی بخاطر برگزاری نشست و فراهم نمودن زمینه حضور اعضای شورا های اسلامی شهرو روستا بعنوان یاوران نماز گفت: خداوند در آیه ۱۳۲ طه می فرمایند: و امر اهلک بالصلاه وخانواده ات را به نماز فرمان ده و بر آن پایدار باش . ما از تو روزی نمی خواهیم ،بلکه ما تو را روزی می دهیم ، و سرانجام (نیکو) برای اهل  تقوا است.

وی افزود در روایات متعدّدی آمده است که پس از نزول این آیه ، پیامبر (ص ) تا چندین ماه درب خانه ی حضرت علی و فاطمه (ع) را می زدند و در آستانه در می فرمودند: ((الصلوه))

دبیر ستاد اقامه نماز گیلانغرب اعضای شورا های اسلامی شهر و روستا را افرادی متنفذ، معتمد، و مورد وثوق مردم دانسته و خطاب به آنها اظهار داشت : همه شماها بعنوان منتخب مردم در شوراهای اسلامی مورد اعتماد هستید لذا هر کدام وظیفه دارد بعنوان یاوران نماز اهل و عیال و خانواده، نزدیکان و اطرافیان و دوستان خود را به حضور در مساجد و اقامه نماز دعوت کند.

وی تصریح کرد: اگر در جامعه ای فریضه الهی نماز با همه شرایطش ترویج و رواجداشته باشد ،قطعا این واجب آحاد مردم و افراد جامعه را به تدریج به فلاح و رستگاری خواهد رساند و خیمه دین را بر پا می سازد.

منصوریان با اشاره به مطلبی ازمقام معظم رهبری که فرمودند: هیچ کاری در دنیا بدون تشکیلات پیش نمی رود خاطر نشان کرد: تشکیل یاوران نماز در سطح شهرستان و برنامه ریزی و تشکیل اتاق فکر به منظور توسعه و ترویج فرهنگ نماز می تواند زمینه حضور آگاهانه همگان را در اقامه نماز فراهم کند.

دبیر ستاد اقامه نماز، وجود اعضای شورا های اسلامی شهر و روستا را ظرفیتی بسیار مناسب و قوی دانست و افزود: هرکدام از شماها چه به صورت جمعی و چه به صورت انفرادی وچهره به چهره می توانند دین خود را به اسلام ادا نموده و به اندازه وسع و توان خود در جهت برپایی نماز به سهم خود تلاش نمایید که قطعا خداوند در این راه یار و یاور شما خواهد بود.

نشست یاوران نماز در شهرستان گیلانغرب برگزار شد-2

نشست یاوران نماز در شهرستان گیلانغرب برگزار شد-3

نشست یاوران نماز در شهرستان گیلانغرب برگزار شد-4

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا