اخبارکرمانشاه

نشست یاوران نماز در گیلانغرب برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه، روز چهار شنبه دوم اسفند ماه نشست یاوران نماز گیلانغرب با حضور حجت الاسلام سید عباس موسوی امام جمعه ، تعدادی ازمسئولین ، دبیر ستاد اقامه نماز و به همت بخشدار مرکزی در سا لن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد

در این نشست امام جمعه گیلانغرب خطاب به یاوران نماز گفت: نماز به عنوان مصداق بارز عبادت اهمیت زیادی دارد. آیات و روایات متعددی با تعابیر مختلف در مورد اهمیت نماز وجود دارد که مومنان را به اقامه نماز دعوت می کند و آن ها را از ترک آن باز می دارد.

موسوی بیان داشت: نماز گزاری مرحله ای قبل از انس با نماز است.

نخست انسان نماز را به پا میدارد و پس از رعایت پاره ای نکات و عوامل ، به مرحله انس با نماز می رسد؛ مرحله ای که بدون نماز احساس وحشت می کند و احساس امنیت خود را از دست می دهد . هم چنان که در روایات می خوانیم : هیچ مومنی نیست مگر آن که خدا ایمانش را همدم او قرار دهد. چندان که اگر بر ستیغ کوهی باشد احساس تنهایی نکند.

حجت الاسلام موسوی اظهار داشت: پس از تحکیم پایه های اعتقادی (اصول دین) ، نخستین گام عملی در حوزه شریعت و دینداری فریضه الهی نماز است .

وی با اشاره با احادیث و روایات از نماز بعنوان نشانه ایمان، پرچم اسلام ، سیمای دین و مکتب، بهترین عمل بنده ، کلید بهشت ، وسیله سنجش اعمال و عامل قبولی سایر اعمال نام برد و خطاب به حاضرین گفت : همه ما وظیفه داریم در قبال توسعه و ترویج و تعمیق فرهنگ نورانی نماز تلاش کنیم.

موسوی با بیان آیه ۱۰۴ سوره آل عمران ( ولتکن منکم امه یدعون الی الخیر ..) باید ازشما گروهی باشند که همه مردم را به خیر دعوت کنند .. گفت این خیر که همگان به آن دعوت شده اند طبق فرمایش پیامبر گرامی (صل الله علیه و آله و سلم ) در جواب به این سئوال که بهترین اعمال چیست؟ به فریضه الهی نماز اشاره فرموده و آن را ازبهترین اعمال معرفی نمودند.

پس از آن منصوریان دبیر ستاد اقامه نماز، ضمن تشکر از بخشدار مرکزی بخاطر مساعدت در برگزاری این محفل معنوی گفت: وجود بیش از یکصد آیه از قرآن کریم و بیش از یک سوم احادیث و روایات ما در باب اهمیت نماز بعنوان واجب الهی نشان از جایگاه ارزشمند این مهم را دارد .

وی با برشمردن بخشهایی از پیام مقام معظم رهبری( مد ظله العالی) به اجلاسهای سراسری نماز اظهار داشت معظم له در یکی از پیامهای خود فرمودند : امروز همه ما باید خود را مخاطب و امر اهلک بالصلاه .. بدانیم لذا بر این اساس همگان وظیفه دارند در حد توان خود از نزدیکان خود شروع کرده و دیگران را نسبت به اقامه و گسترش این فریضه الهی دعوت کنند.

نشست یاوران نماز در گیلانغرب برگزار شد-2

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا