اخبارمرکز تخصصی نماز

برگزاری نشست اساتید و مبلغان مرکز تخصصی نماز با حضور حجت الاسلام و المسلمین بهشتی

به گزارش روابط عمومی مرکز تخصصی نماز، روز چهارشنبه شانزدهم اسفند ماه، نشست اساتید و مبلغان مرکز تخصصی نماز با حضور استاد حجت الاسلام سید جواد بهشتی، مشاور رئیس ستاد اقامه نماز، در مرکز تخصصی نماز برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام بهشتی، به بیاناتی در مورد موضوع تبلیغ و شیوه‌های تبلیغ پرداخت و گفت: مبلغانی که در امر تبلیغ و ترویج معارف دینی مشغول فعالیت هستند بدانند در راهی قدم می گذارنند که انبیای الهی و ائمه معصومین (علیهم السلام) برای این امر مهم الهی مبعوث و منصوب شدند.

حجت الاسلام بهشتی با اشاره به مشکلات امر تبلیغ افزود: مشکلات زیادی در راه تبلیغ برای هر مبلغی پیش می آید ام با توجه به اهمیت کار و در نظر گرفتن صاحب کار که خداوند باری تعالی است میتوان از کنار این مشکلات به راحتی عبور کرد.

وی در ادامه ضمن بیان روش‌ها و عوامل موثر در امر تبلیغ گفت: یکی از مهمترین عوامل اصلی در ثاتیر گذاری، شناخت مخاطب و دسته‌بندی مخاطبان می باشد و با توجه به ذائقه مخاطب و موضوعات مبتلا به آن فعالیت خود را تنظیم کرد.

وی افزود: با توجه به تقارن عید نوروز سال جاری با ماه مبارک رمضان، فرصت تبلیغی مناسبی برای مبلغان فراهم است تا از الهامات طبیعت و برکات ماه میهمانی خدا به عنوان رحمت الهی، موضوعات بروز از دل قرآن و روایات به مخاطبان ارائه دهند.

حجت الاسلام بهشتی، در پایان ضمن بیان خاطرات تبلیغی از حجت الاسلام و المسلمین استاد قرائتی، به بیان محتوا و موضوعات تبلیغی، ترویجی پرداخت و گفت: موضوعاتی از قبیل نعمت شماری، نیازها در قالب دعاهای قرآنی، خطرهای قرآنی و … را با توجه به وضعیت جامعه و بروز عناوین و موضوعات نوظهور طبق ذائقه مخاطب ارائه کنیم.

در ابتدای این نشست، حجت الاسلام اسماعیل ولیخانی، مدیر مرکز تخصصی نماز، ضمن خیر مقدم به تشکر از زحمات بی وقفه اساتید و کارشناسان مرکز تخصصی نماز پرداخت و گفت: ترویج فرهنگ اقامه نماز در جامعه موهبتی الهی است که خداوند توفیق خدمت آن را به بنده و شما عزیزان داده ان شاءالله تحت عنایت اهل بیت (علیهم السلام) بتوانیم آنگونه که شایسته است به فعالیت خود ادامه دهیم.

وی افزود: با توجه به نزدیکی ماه مبارک رمضان و تقارن این ماه مبارک با عید نوروز باید فرصت خوبی که بدست آمده مغتنم بشماریم تا بتواینم بهار سال را با بهار بندگی مردم گره بزنیم.

در پایان نشست، اساتید و کارشناسان با طرح سوالاتی به گفتگو با حجت الاسلام بهشتی پرداختند.

برگزاری نشست اساتید و مبلغان مرکز تخصصی نماز با حضور حجت الاسلام والمسلمین بهشتی

برگزاری نشست اساتید و مبلغان مرکز تخصصی نماز با حضور حجت الاسلام والمسلمین بهشتی

برگزاری نشست اساتید و مبلغان مرکز تخصصی نماز با حضور حجت الاسلام والمسلمین بهشتی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا