اخبارمازندران

جلسه شورای اقامه نماز قائمشهر برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مازندران، جلسه شورای اقامه نماز قائمشهر با حضور  آیت الله علی معلمی امام جمعه و نماینده خبرگان رهبری استان، جواد مولایی فرماندار‌، حجت الاسلام عباسعلی ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان و کلیه اعضاء شورای اقامه نماز قائمشهر، روز دوشنبه سوم مهر ماه در فرمانداری قائمشهر برگزار شد.

در این جلسه بعد از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید مولایی فرماندار شهرستان قائمشهر، ضمن خیر مقدم به مدعوین مطالبی را پیرامون اقامه نماز در ادارات اشاره کرد و بیان داشت: سلامت جامعه در گرو برپایی نماز جماعت می باشد و ما تمام تلاش خود را به تناسب توان و امکان حسب وظیفه معمول می داریم و از تمام مدیران دستگاهها می خواهیم تا با تشکیل شورای اقامه نماز منظم، امر ترویج نماز را جدی بگیرند.

 آیت الله معلمی امام جمعه شهرستان قائمشهر ضمن گرامیداشت  هفته دفاع مقدس افزود: این هفته را به خانواده محترم شهدا، جانبازان، ایثارگران و همه عزیزانی که به ندای امام راحل لبیک گفتند عرض تبریک و تهنیت دارم و بیان داشت: نگذاریم خدای ناکرده این فرصت تابناک الهی از یادمان برود. گرچه جنگ خسارت سنگینی بر ملت ما وارد کرد اما این ایام یادآور سنت های الهی است و تردیدی نیست توجه به امر اقامه نماز و حضور در نماز جمعه و اقامه نماز در دستگاهها و مساجد، رمز موفقیت ماست در استمرار حرکت گرانقدر انقلاب اسلامی در راستای خون مطهر شهدا و امر ولایت و رهبری همه ما همت بگماریم.

وی ضمن تشکر از تلاش های ستاد اقامه نماز تاکید کرد: معنویت و کرامت جامعه به توجه مردم به اهمیت این جایگاه است چه نسبت به تربیت نسل و چه حضور در نماز جمعه و جماعات، معنویت و تعامل و اتحاد جامعه را فرهنگ نورانی نماز مضاعف می کند .

سپس حجت الاسلام ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان، ضمن تشکر از برگزار کنندگان این جلسه و همچنین گرامیداشت هفته دفاع مقدس و آغاز امامت ولایت بقیه الله الاعظم(عج) با اشاره به آیه « الَّذینَ إِنْ مَکَّنَّاهُمْ فِی الْأَرْضِ أَقامُوا الصَّلوهَ » و پیام های مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به اجلاس های ۲۹ گانه سراسری، بیان کرد: مقابله با آسیب های اجتماعی از طریق ترویج اقامه نماز، نقشی اثرگذار دارد و نماز در واقع نهی کننده فحشا و منکرات بوده و ریشه بسیاری از کاهش دهنده آسیب‌های اجتماعی است.

مدیر ستاد اقامه نماز مازندران، ضمن برشمردن فعالیتهای ستاد اقامه نماز در حوزه های فرهنگی و آموزش و نظارت و ارزیابی عنوان کرد: دستگاههای اجرائی موظفند فرهنگ اقامه نماز را در محیط کاری آنچنان نهادینه نمایند که در هنگام نماز هیچکس کاری غیر از اقامه نماز تصور نکند و با عشق و دلدادگی به امر اقامه نماز بپردازند.

در ادامه حجت الاسلام ابراهیمی پیرامون سند افق ۲۰ ساله نماز و برش ۵ ساله آن مطالبی را بیان کرد و از مدیران خواست، دستورالعمل مربوط به نماز را خودشان مطالعه کنند و جلسه شورای اقامه نماز را جدی بگیرند و نسبت به مسابقات امر نماز، جشن تکلیف فرزندان کارکنان، جانمایی مناسب نمازخانه اداره، حضور مدیر در نماز، عدم تداخل وقت نماز با جلسات، پاسخ به مکاتبات ستاد اقامه نماز، جدی گرفتن ارزیابی و سامانه سجاده را در برنامه های اصلی خود قرار دهند.

در پایان هر یک از مدعوین دیدگاههای خود را بیان داشتند و جلسه با تبادل نظر پایان یافت.

جلسه شورای اقامه نماز قائمشهر برگزار شد

جلسه شورای اقامه نماز قائمشهر برگزار شد

جلسه شورای اقامه نماز قائمشهر برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا