اخبارکردستان

جلسه کمیسیون های تخصصی اجلاس نماز در کردستان برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان: در اسرع وقت کمیسیون های داخلی در این دوازده دستگاه برگزار شود و برنامه هایی که تاکنون در دستگاه در زمینه نماز صورت گرقته و اهداف آن برنامه ها و درصد تحقق این اهداف و همچنین برنامه های دستگاه در افق ده ساله و پنج ساله در امر نماز مشخص گردد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان، در روز بیست و‌ یکم آبان ماه جلسه کمیسیون های تخصصی نماز با عضویت  دستگاه های اجرایی مخاطب اجلاس سراسری نماز و با هدف بررسی نحوه ارائه گزارش به اجلاس برگزار شد.

در ابتدای جلسه عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان ضمن تشکر از مدعوین بابت حضور در جلسه گفت: اجلاس سراسری نماز  امسال با سال های گذشته متفاوت بوده و باب سخنرانی های متداول گذشته بسته شده و به جای آن مقامات ارشد دستگاه های اجرایی مخاطب اجلاس که عضو کمیسیون های تخصصی اجلاس هستند به ارائه گزارش می پردازند.

عظیمی گفت:  لازم است در اسرع وقت کمیسیون های داخلی در این دوازده دستگاه برگزار شود و برنامه هایی که تاکنون در دستگاه در زمینه نماز صورت گرفته و اهداف آن برنامه ها و درصد تحقق این اهداف و همچنین برنامه های دستگاه در افق ده ساله و پنج ساله در امر نماز مشخص گردد و در نهایت پیشنهادات خود را طی نامه ای به دستگاه مرکزی مربوطه ارسال و رونوشتی هم به ستاد اقامه نماز استان منعکس کنند.

وی افزود: پیشنهاد های ارائه شده در شورای معاونین دستگاه مدون شده و به مقام ارشد دستگاه جهت ارائه ۲۰ دقیقه ای در صحن اجلاس سراسری نماز داده می شود.

وی افزود: دستگاه های مخاطب اجلاس سراسری نماز و عضو کمیسیون تخصصی اجلاس شامل دستگاه های سازمان تبلیغات اسلامی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، دانشگاه کردستان، دانشگاه علوم پزشکی، دانشگاه فرهنگیان، اوقاف و امور خیریه، صدا و سیما، آموزش و پرورش، ورزش و جوانان، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، سیاست گزاری ائمه جمعه،کانون های فرهنگی هنری مساجد می باشد.

رازیانی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان ضمن بیان بخشی از شیوه نامه اجلاس سراسری نماز گفت: تاکید شیوه‌ نامه بر نماز برای نسل نو می باشد و تا زمانیکه فضا را برای دعوت نسل‌ نو‌ به نماز فراهم نکنیم نمیتوان انتظار داشت نسل جوان آنگونه که باید با نماز مانوس شوند.

وی افزود: برای مثال تا زمانی که در مدارس مسیولین، مدیران و معلمین در صف اول ‌نماز جماعت حضور منظم نداشته باشند نمیتوان انتظار حضور پرشور و چشمگیر دانش اموزان در صفوف نماز جماعت را داشت.

در پایان جلسه سایر حاضرین در جلسه نیز نکته نظرات و پیشنهادات خود را بیان کردند.

جلسه کمیسیون های تخصصی نماز برگزار شد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا