اخبارهمدان

نشست فصلی دبیران اقامه نماز و مهدویت دبیران دستگاه های اجرایی استان همدان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان، نشست فصلی دبیران اقامه نماز و مهدویت دستگاه های اجرایی استان همدان باحضور حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان، مومنی رییس دانشگاه صنعتی همدان، حجت الاسلام سبحانی مسئول دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی، کارشناسان، دبیران اقامه نماز و مهدویت استان روز سه‌شنبه هجدهم مهر در سالن همایشات دانشگاه صنعتی استان همدان برگزار شد.

در ابتدای این نشست مومنی رییس دانشگاه صنعتی همدان ضمن خوش آمدگویی به مدعوین، بیان کرد: باتوجه به اهمیت اقامه نماز و توسعه وترویج این امر مهم الهی، طی جلسات متعدد با اساتید و اعضای هئیت علمی و با همکاری نماینده ولی فقیه در دانشگاه توانسته ایم تا حد زیادی این فریضه مهم را در بین دانشجویان رواج داده تا در پیشگاه الهی سربلند باشیم.

شورای اقامه نماز و مهدویت دبیران دستگاه های اجرایی استان همدان برگزار گردید

در ادامه حجت الاسلام سبحانی مسئول دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع)، گفت: زیباترین اعمال بعد از معرفت به خدا، نماز است که بهتر از آن چیزی نمیشناسم. وی افزود: نباید فراموش کنیم تمام اعمال انسان تابع معرفت است و اگر معرفت باشد بدون شک عبادت از ریشه به درستی شکل خواهد گرفت.شورای اقامه نماز و مهدویت دبیران دستگاه های اجرایی استان همدان برگزار گردید

حجت الاسلام والمسلمین ملیحی کارشناس فرهنگی و آموزشی ستاد اقامه نماز استان همدان ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های فرهنگی و آموزشی صورت گرفته در سال جاری نکاتی در مورد تفاهم نامه های صورت گرفته در خصوص دوره های آموزشی باموضوع نمازی در ادارات، مسابقه کتابخوانی باموضوع نماز در سیره امام رضا(ع)، جشنواره سراسری «فجر تا فجر» و فراخوان اجلاس سراسری نماز نکاتی را بیان کرد.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین شاکری کارشناس نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان همدان توضیحاتی در خصوص بومی سازی برنامه های اقامه نماز طبق توافقنامه در دستگاه ها، رونق بخشی نماز در مدارس، اعزام ائمه جماعات به مدارس فاقد روحانی، بارگذاری مدارک در سامانه سجاده، تولید محتوا در بحث اقامه نماز و مهدویت و… بیان کرد.

در پایان حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان، با اشاره به اهمیت اقامه نماز، بیان کرد: اگر فردی خود را ملزم به اقامه نماز کند در نتیجه فردی عاقبت به خیر و از نفس شیطانی دور خواهد ماند. وی با پرداختن به اهمیت اقامه نماز جماعت، تصریح کرد: نماز جماعت آثار فردی و اجتماعی شگرفی دارد که باعث انس و الفت در فرد می شود و در نهایت به تقویت احساس دینی منجر شده و باعث بوجود آمدن بصیرت در بین اجتماع می گردد.

حجت الاسلام حسنی حلم، ادامه داد: نمازگزار نباید فقط با دیدگاه اداری به اقامه نماز سرگرم باشد و باید زمانی که در پیشگاه خداوند قرار می‌گیرد با نگاهی عاشقانه و اعتقادی به عبادت بپردازد. مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان، با اشاره به آیه ۱۱۴ سوره هود که می‌فرماید «وَ أَقِمِ الصَّلاهَ طَرَفَیِ النَّهارِ وَ زُلَفاً مِنَ اللَّیْلِ إِنَّ الْحَسَناتِ یُذْهِبْنَ السَّیِّئاتِ ذلِکَ ذِکْری‏ لِلذَّاکِرینَ» تشریح کرد: و در دو طرف روز و نخستین ساعات شب نماز را برپا دار، زیرا خوبی ها بدی ها را از میان می‏برد که این برای پندگیرندگان، پندی است.شورای اقامه نماز و مهدویت دبیران دستگاه های اجرایی استان همدان برگزار گردید

لازم به ذکر است در پایان این نشست از عوامل هئیت داوری و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان همدان تقدیر و تجلیل به‌عمل آمد.

شورای اقامه نماز و مهدویت دبیران دستگاه های اجرایی استان همدان برگزار گردید

شورای اقامه نماز و مهدویت دبیران دستگاه های اجرایی استان همدان برگزار گردید شورای اقامه نماز و مهدویت دبیران دستگاه های اجرایی استان همدان برگزار گردید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا