اخبارکرمان

جلسه شورای تعالی با محوریت نماز و مسجد در شهرستان بم تشکیل شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمان، در روز سه شنبه سی و یکم مرداد ماه جلسه شورای تعالی با محوریت نماز و مسجد در محل سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان بم تشکیل شد.

در این جلسه بعد از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید حجت الاسلام علی آبادی دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان بم بیان داشت: همه مساجد بایند شیوه های تبلیغ فهنگ اقامه نماز را اجرا کنند تا همه مردم اهل اقامه نماز و  بویژه نماز اول وقت شوند.

وی همچنین با اشاره به آیه ۷۸ سوره اسراء گفت: روحانیون باید در مساجد نماز صبح را جدیتر بگیرند که قرآن در این باره می فرماید أَقِمِ الصَّلَاهَ لِدُلُوکِ الشَّمْسِ إِلَىٰ غَسَقِ اللَّیْلِ وَقُرْآنَ الْفَجْرِ ۖ إِنَّ قُرْآنَ الْفَجْرِ کَانَ مَشْهُودًانماز را وقت زوال آفتاب تا اول تاریکی شب به پا دار (یعنی نماز ظهرین را از اول ظهر و نماز عشائین را از بدو تاریکی شب به پا دار) و نماز صبح را نیز به جای آر که آن نماز به حقیقت مشهود (نظر فرشتگان شب و فرشتگان روز) است.

حجت الاسلام علی آبادی در ادامه اظهار کرد: همه ما باید از تمامی ظرفیتها همچون فضای مجازی در جهت ترویج و اشاعه فرهنگ نورانی نماز استفاده و بهره ببریم. و در همین راستا به مبارزه با دشمن بپردازیم تا دشمنان ما نتوانند فضای مجازی و شبکه های اجتماعی را به مرکز مبارزه با دین و اسلام تبدیل کنند.

برگزاری جلسه شورای تعالی با محوریت نماز و مسجد در شهرستان بم

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا