اخبارچهار محال و بختیاری

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان بروجن برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان چهارمحال و بختیاری، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان بروجن با حضور حجت الاسلام والمسلمین عدنانی دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان بروجن، فرماندار بروجن و رئیس آموزش و پرورش این شهرستان روز دوشنبه بیست و دوم اسفند ماه برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین عدنانی با اشاره به فعالیت ادارات شهرستان در خصوص نماز و اجرای تفاهم نامه گفت: تمامی ادارات موظف اند تمامی عناوین تفاهم نامه را اجرا کنند و گزارشات و مستندات خود را در سامانه سجاده بارگزاری کنند.

وی افزود: آموزش و پررش باید در نظر داشته باشد که نماز را اولویت اول مدارس قرار دهد و نسبت به تعمیر و تجهیز نمازخانه های مدارس اقدام کنند.

عدنانی در ادامه با اشاره به خلوت شدن نماز های جماعت گفت: از مسائلی که باعث می شود نماز های جماعت خلوت شود، این موارد است: گروگان گرفتن مردم با سخنرانی و برنامه های بین دو نماز، طولانی کردن مراسم نماز، استفاده از دعاهای طولانی، سخنرانی های دائمی، جمع آوری کمک مالی برای مسجد، عدم نظافت مساجد، منظم نیامدن امام جماعت، پاسخ دادن به سوالات فردی یا بیان مطالب غیر ضروری بین دو نماز.

دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان بروجن در پایان اظهار کرد: امام جماعت نقش مهمی در دعوت به نماز دارد و نباید فقط نسبت به کسانی که با اذان به مسجد می آیند، قانع باشد؛ زیرا همه مردم یکسان نیستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا