مرکزی

جلسه شورای اقامه نماز شرکت آب منطقه ای استان مرکزی برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی: نماز یکی از فریضه های مهم و اصلی اسلام است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، جلسه شورای اقامه نماز شرکت آب منطقه ای استان روز شنبه ۱۹ فروردین ماه با حضور حجت الاسلام علی رودبارانی مدیر ستاد اقامه نماز استان و عزت الله آمری مدیر عامل شرکت در محل سالن جلسات برگزار شد.

حجت الاسلام رودبارانی ضمن تقدیر و تشکر از برگزاری این جلسه، در خصوص اهمیت خواندن نماز اول وقت مطالبی را مطرح کرد و گفت: نماز یکی از فریضه ‌های مهم و اصلی اسلام است که به عنوان دومین رکن اسلام قرار گرفته است و پلی ارتباطی بین خدا و بنده‌ است. در نماز، بنده دلش را برای راز و نیاز با خدایش باز می‌کند و شروع به حرف زدن، ستایش کردن و درخواست از خداوند می‌کند و در این بین نماز می‌تواند پل ارتباطی قویتری باشد و تمام ثوابش را در بر داشته باشد، به شرطی که بر طبق قرآن و سنت، صحیح و در اول وقت بر‌‌گذار و انجام آن از طرف نماز‌گذار به تأخیر انداخته نشود.

وی افزود: به دلیل اهمیت موضوع و عادت کردن مردم برای به تأخیر انداختن نمازها، ما وظیفه داریم که برای گسترش این فرهنگ نورانی در بین همکاران و اقشار مردم جامعه به ویژه قشر جوان تلاش خود را چندین برابر کنیم تا شاهد ترویج بیش از پیش فرهنگ اقامه نماز باشیم.

سپس آمری به ارائه گزارشی از روند اجرای برنامه های فرهنگی شرکت آب منطقه ای استان در سال ۱۴۰۱ پرداخت و گفت: اقامه نماز جماعت در ادارات و دستگاه های اجرایی موجب تقویت روحیه، مسئولیت پذیری مسئولان و کارکنان می شود و حضور مدیران در صف اول نماز جماعت، تشویق نمازگزاران و واگذاری مسئولیت اقامه نماز به مقیدترین افراد از جمله نکات بسیار مهمی است که باید در ادارات مورد توجه قرار گیرد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان مرکزی افزود: انسان ها همیشه به دنبال موفقیت و پیشرفت در امورات روزمره هستند، لذا یکی از رمز های موفقیت در زندگی، اقامه نماز اول وقت می باشد که باید به این موضوع  در محل کار و محل زندگی اهتمام داشت.

جلسه شورای اقامه نماز شرکت آب منطقه ای استان مرکزی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا