مرکزی

جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی: نماز باعث آرام شدن قلب و روح می شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی روز یکشنبه دوم بهمن ماه با حضور حجت الاسلام علی رودبارانی مدیر ستاد اقامه نماز استان،  علیرضا امانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و اعضاء شورا در محل سالن جلسات دانشگاه برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام رودبارانی در خصوص نقش نماز در زندگی فردی و اجتماعی مطالبی را بیان کرد و گفت: نماز عامل موفقیت در انجام کارهاست و توفیقات الهی را روز افزون می کند، احکام نماز به گونه ای است که رعایت دقیق آن، اثرات زیادی در حوزه های فردی، اجتماعی، فکری، اخلاقی، خانوادگی، روحی و روانی دارد، نماز، جوابگوی حل معضلات اجتماعی و خانوادگی است و یک مکتب علمی و عملی برای پرورش ایمان در انسان است.

وی گفت: شخصیت انسان متاثر از عوامل درونی و بیرونی است که نماز در هر یک از این عوامل نقش مهمی دارد، شادابی جسم و روان در سنین مختلف، یکی از نیازهای جوامع امروز است که این امر با اقامه نماز تحقق پیدا می کند و نماز یک نیاز  اساسی برای انسان است که دارای برکات بسیاری می باشد.

رودبارانی در ادامه جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی بیان کرد: نماز باعث ثبات شخصیت و اخلاق انسان و آرام شدن قلب و روح می شود، چرا که در نماز همه حواس و جسم متوجه خدا می شود و به هیچ چیز جز خدا و آیات قرآن که در نماز بر زبان آورده می شود فکر نمی کنیم، این امر باعث ایجاد آرامش و آسودگی روان انسان می شود.

مدیر ستاد اقامه نماز افزود: نماز یک امر الهی است و خداوند تمام ارزشها را به نحوی در آن قرارداده است، باید به ارزش ها و کمالاتی که در نماز نهفته است توجه کرد تا جامعیت نماز بهتر روشن شود، از عصاره ی این ارزشها میتوان به محور وحدت و معیار الفت، انضباط در زندگی و محیط کار، وقت شناسی، عزت و عظمت اسلام و مسلمین، تقویت کننده روح اخوت و برابری،  باز دارنده از نفاق و کینه اشاره کرد که در نماز متبلور می گردد.

رودبارانی در پایان جلسه گفت: تمام هدف دانشگاه باید تلاش در ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز در بین سه گروه هدف کارکنان ، خانواده کارکنان و خدمات بگیران دستگاه باشد که امیدواریم با تلاش همه اعضاء شورا این امر مهم محقق شود.

سپس علیرضا امانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: خدا را شاکریم اقامه نماز جماعت در دانشگاه علوم پزشکی اول وقت اقامه می شود و این امر از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی خاطر نشان کرد: کار در زمینه نماز فقط محدود به برگزاری نمازهای جماعت نمی شود بلکه ترویج و توسعه فرهنگ نماز در جامعه و محیط کار و ترغیب به یادگیری مفاهیم ارزشمند آن نیز امر بسیار مهمی است که باید آن را جدی بگیریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا