اخبارخراسان رضوی

جلسه شورای اقامه نماز اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان رضوی برگزار شد

تأکید بر اشاعه فرهنگ نماز و آموزش مهارت های این فریضه الهی به عنوان یک مسئولیت همگانی در تمام ابعاد انسانی در این جلسه مطرح شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان خراسان رضوی، با حضور مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات، مدیرستاد اقامه نماز استان و معاونین، جلسه شورای اقامه نماز این اداره کل در محل سالن اجتماعات مدیریت شعب پست بانک در روز دوشنبه ۱ اسفندماه برگزار شد.

در ابتدای این جلسه علی دلگیر مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان رضوی  ضمن تبریک حلول ماه شعبان المعظم و اعیاد پر برکت این ماه، به جایگاه رفیع نماز از دیدگاه آیات و روایات اشاره کرده و افزود: با برنامه ریزی، تکمیل زیرساخت‌ها و رفع موانع موجود، گام های مؤثری در ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز برداشته می شود .

وی در ادامه بر ضرورت همفکری همه ادارات تابعه به منظور رونق بخشی هر چه بیشتر به فرهنگ والای نماز و نمازخوانی پرداخته و گفت: باید به ‌عنوان یک فرد مسلمان، در محیط کار، اجتماع و خانواده، به‌گونه‌ای رفتار کنیم که پایبندی ما به نماز اول وقت، سبب دعوت دیگران به انجام این فریضه الهی گردد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان رضوی در پایان ضمن اشاره به پیشرفت سریع ارتباطات در زندگی روزمره امروز خاطر نشان کرد: عمق بخشی به مسائل گوناگون نماز، مستلزم تدوین راهبردهایی سریع وکارآمد، به منظور تشویق و ترغیب بخش های مختلف جامعه به این فریضه الهی است که بدون شک با برنامه ریزی های مدون، برگزاری جلسات منظم و همفکری با ادارات تابعه به این هدف غایی و مهم دست خواهیم یافت.

در این نشست حجت الاسلام والمسلمین سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز استان، ضمن تبریک اعیاد ماه شعبان و تشکر از اقدامات صورت پذیرفته در حوزه نماز گفت: لازم است آموزش فلسفه، اسرار، آداب و احکام نماز، از پیش دبستانی تا سطوح عالی دانشگاه و سپس محیط کار، نهادینه شود تا زمینه مشارکت همه اقشار جامعه در اشاعه فرهنگ نماز فراهم گردد.

بر اساس این گزارش در انتهای این جلسه، تفاهم نامه مشترک بومی،ابتکاری میان ستاد اقامه نماز و ادارات تابعه وزارت ارتباطات در استان به امضای طرفین رسیده و از فعالین حوزه نماز و امور فرهنگی ادارات تابعه با اهدای لوح یاد بود تقدیر به عمل آمد.

 

جلسه شورای اقامه نماز اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد جلسه شورای اقامه نماز اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد جلسه شورای اقامه نماز اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد جلسه شورای اقامه نماز اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا