اخبارمرکزی

جلسه رابطین نماز دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، جلسه رابطین فرهنگی و نماز دانشگاه علوم پزشکی استان روز یکشنبه ششم خرداد ماه با حضور حجت الاسلام و المسلمین علی رودبارانی مدیر ستاد اقامه نماز استان، حجت الاسلام و المسلمین جواد افشار نجفی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان و رابطین نماز در دانشگاه ها، بیمارستان ها و مراکز درمانی در سطح استان، با هدف گسترش فرهنگ اقامه نماز در بین دانشجویان و کارکنان، در محل سالن جلسات حوزه معاونت فرهنگی دانشگاه برگزار شد.

حجت الاسلام افشار نجفی در جلسه رابطین نماز دانشگاه علوم پزشکی استان ضمن تسلیت شهادت رئیس جمهور و خیر مقدم به اعضاء، مطالبی را در خصوص ترویج فرهنگ اقامه نماز در بین دانشجویان بیان کرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی حدود ۸ هزار نفر نیروی کار در سطح استان دارد و این وظیفه ما را برای گسترش فرهنگ اقامه نماز در بین جامعه هدف سنگین تر و بیشتر می کند.

وی افزود: مومنین کسانی هستند که وقتی خداوند متعال به آنها مکنت می دهد، وظیفه گسترش فرهنگ نورانی اقامه نماز را برعهده دارند، ولی متاسفانه در این خصوص کم کاری می کنیم.

افشار ادامه داد: ما مسئولین و رابطین نماز باید برای ترویج این فرهنگ الهی، برنامه ریزی بلند مدت داشته باشیم و علت حضور کم رنگ دانشجویان و اقشار جامعه را در نماز بررسی و راه کارهای اساسی و قابل اجرا برای رفع مشکلات و موانع اقامه نماز جماعت داشته باشیم.

سپس حجت الاسلام رودبارانی در جلسه رابطین نماز دانشگاه علوم پزشکی استان، ضمن تسلیت شهادت رئیس جمهور کشور، از برگزار کنندگان این جلسه تقدیر و تشکر کرد و گفت: اگر قرار باشد در بحث ترویج اقامه نماز دقدقه داشته باشیم و آن را در بین دانشجویان و اقشار جامعه رونق دهیم، باید نگاه آسیب شناسانه داشته باشیم و اولین راه شناسایی این آسیب ها، باید در بین رابطین نماز باشد.

وی افزود: برای دعوت دیگران به نماز ما باید اول از خودمان شروع کنیم و ببینیم که حال ما نسبت به نماز چطور است، اگر ما در اقامه نماز خود کوتاهی کنیم نباید از دیگران انتظاری داشته باشیم.

مدیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی گفت: نماز سه شرط دارد، شرط اول، صحت نماز است، یعنی باید نماز را به نحوی اقامه کنیم که مهر صحیح بودن به آن بخورد، و برای این کار باید آداب و شرایط عبادت را رعایت کنیم و اگر این اتفاق نیفتد نماز ما صحیح نخواهد بود.

این مقام مسئول افزود: شرط دوم، قبول نماز است و اگر می خواهیم نماز ما مورد قبول واقع شود باید اخلاق را در جامعه رعایت کنیم و بدانید که همه اعمال ما در گرو قبولی نماز ما است.

وی افزود: شرط سوم، کمال نماز است و ما باید برای کامل شدن نماز، آن را با کیفیت اقامه کنیم و برای این کار باید خوب وضو بگیریم، مقید به خواندن نماز در اول وقت باشیم که این کار باعث بالا بردن کیفیت نماز ما خواهد شد.

رودبارانی ادامه داد: هر وقت نماز به نماز ایستادیم فکر کنیم که آخرین نمازی است که اقامه می کنیم و حتما باید به مخاطب نماز که همان خداوند متعال است توجه ویژه داشته باشیم که نماز علاوه براینکه یک تکلیف است، یک فرصت هم هست.

در پایان حاضرین در جلسه نظرات خود را مطرح و خواستار رفع مشکلات موجود در زمینه برپایی اقامه نماز جماعت در دستگاه های محل خدمت خود شدند.

جلسه رابطین نماز دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا