اخبارقزوین

نشست شورای قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان قزوین، نشست شورای قرآن، عترت و نماز استان قزوین با حضور مدیرکل آموزش و پرورش، مدیر ستاد اقامه نماز استان، مدیرکل نوسازی مدارس، رئیس سازمان بسیج فرهنگیان، نماینده اداره کل اوقاف و امور خیریه، نماینده اداره کل تبلیغات اسلامی با موضوع نحوه برگزاری مرحله استانی مسابقات قرآن، عترت و نماز در روز ۲۴ فروردین ماه برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه حجت‌الاسلام محمدزاده معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل ضمن تبیین اهمیت این مسابقات در تامین نیروی قرآنی جامعه به تشریح مسائل مربوط به این دوره از مسابقات پرداخت.

سیاهکالی مرادی مدیرکل آموزش و پرورش نیز ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات گفت: اصل و اساس آموزش وپرورش در چند بخش مهم خلاصه شده که یکی از مهمترین بخش‌ها امور پرورشی و تربیتی و در رأس آن امور قرآن و نماز است.

وی افزود: قرآنی بار آوردن دانش آموزان کار بزرگی است؛ بنابراین باید با تمهید مقدمات مناسب و برخورد خوب و تکریم شرکت کنندگان در مسابقات در این مسیر نورانی گام برداریم.

سیاهکالی مرادی همچنین بر انتخاب مکان مناسب، فضاسازی محل برگزاری مسابقات و رعایت ملاحظات ایمنی و بهداشتی و همچنین استفاده از ظرفیت سایر نهادها تاکید کرد.

در ادامه مدیر ستاد اقامه نماز استان با آرزوی قبولی اعمال گفت: ماه مبارک رمضان ماه عبادت و بندگی فرصت بسیار مناسبی است تا ما اعمال خود را بررسی کنیم چرا که فرموده‌اند به اعمال خود برسید قبل از آنکه به اعمال شما در روز قیامت رسیدگی شود و شاخص در این مورد میتواند خود شخص باشد ببیند چقدر حال دعا و نیایش خالصانه دارد به همان اندازه به خدا نزدیک است.

وی در ادامه بیان داشت: با در نظر گرفتن اینکه نماز واجبی است که هر روز تکرار می‌شود بهترین کار در همه ایام مخصوصا ماه مبارک رمضان که دلها رو به سوی خدا دارند تصحیح قرائت نماز است. ما در ستاد اقامه نماز با همکاری روحانیون مساجد همکاری میکنیم این نوع از همکاری باعث افتخار خواهد بود.

موسوی ادامه داد: آنچه افراد مسن  مطالعه میکنند همانند این است که چیزی روی آب نوشته شود، به سرعت از بین میرود و آنچه در جوانی و نوجوانی مطالعه و بر اثر تکرار در حافظه ضبط می‌شود همانند این است که مطلبی را روی سنگ بنویسی نه تنها پاک نمشود بلکه سالیانی باقی می‌ماند، با تصحیح قرائت نماز و قرآن در جوانی برای دانش آموزان میتوانند تا آخر عمر این واجب الهی را به درستی عمل کنند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا