اخبارکردستان

گردهمایی آموزشی توجیهی ائمه جماعت و دبیران شورای اقامه نمازکردستان برگزار شد

نماینده ولی فقیه در استان کردستان:مدیری که به نماز توجه نداشته باشد در نظام جمهوری اسلامی شایسته مدیریت نیست.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان، ششم تیر ماه گردهمایی آموزشی توجیهی دبیران شورای اقامه نماز و ائمه جماعت دستگاه های‌اجرایی با حضور حجت الاسلام و المسلمین پورذهبی نماینده ولی فقیه در استان کردستان، برگزار شد.

در ابتدای این جلسه عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان با اشاره به جلسات شورای اقامه نماز دستگاه ها بعنوان ابزاری برای دبیران در جهت پیگیری برنامه های نمازی و گرفتن مصوبات در دستگاه ها، گفت: زمان را از دست ندهید و حتما برنامه های سالیانه نمازی داشته باشید.

وی بر اجرای دوره های آموزشی، مسابقات کتابخوانی و آغاز مستند سازی از همین ابتدای سال تاکید کرد و گفت: با استفاده از نتایج ارزیابی سال گذشته نواقصات و نارسایی ها باید رفع شود.

عظیمی بر اهمیت فضای نمازخانه ها تاکید کرد و گفت: محیط نمارخانه بسیار مهم است، قبلا هم گفته شده است که اگر مشکلاتی وجود دارد به ستاد اقامه نماز منعکس شود تا ما بتوانیم پیگیر رفع آن باشیم.

وی همچنین درخصوص حق الزحمه ائمه جماعت دستگاه ها گفت: دستگاه هایی که امام جماعت آن ها در ماه های گذاشته حق الزحمه به آن ها پرداخت نشده به ستاد اقامه نماز استان اطلاع دهند تا پیگیری های لازم انجام شود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان با اشاره به اینکه در آستانه ماه محرم هستیم، گفت: دستگاه هایی که متولی سرویس ها و نمازخانه های راه های مواصلاتی هستند از همین الان پیگیری کنند و اگر مشکلات و نواقصاتی وجود دارد به ستاد اقامه نماز استان منعکس کنند تا رفع شود.

عظیمی بر حضور معنوی،با اطلاع، اقتدار و به روز ائمه جماعت و نه فقط حضور فیزیکی آن ها تاکید کرد و گفت: در برگزاری نماز جماعت از احکام نماز، آداب نماز و اخلاقیات اسلامی با کارکنان صحبت کنید.

در ادامه حجت الاسلام پورذهبی نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به ظرفیت های ستاد اقامه نماز گفت: عنوان سخن امروز، ارتقای نماز جماعت است. باید به نماز جماعت مدراسه، دانشگاه ها و ادارات توجه ویژه شود و به اینکه چگونه آن را ارتقا دهیم بیاندیشیم.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: در وهله اول باید ببینیم ما خود چقدر به نماز اول وقت و نماز جماعت معتقد هستیم و توجه داریم یعنی اگر دبیر شورای اقامه نماز هستید، در ابتدا باید خود به این مسئله عشق داشته باشید تا بتوانید آن را در جامعه برای مخاطب گسترش دهید.

حجت الاسلام پورذهبی، دبیر شورای اقامه نماز را یک پست معنوی و با ارزش خطاب کرد و گفت: همانطور که جسم به غذا نیاز دارد روح نیز به غذا نیاز دارد و نماز غذای روح است.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: مدیری که به نماز توجه نداشته باشد در نظام جمهوری اسلامی شایسته مدیریت نیست.

حجت الاسلام پورذهبی درخصوص این فریضه الهی مهم به نکاتی از جمله مطابقت حکم و موضوع، فضای نمازخانه ها، سخنان به روز و با محتوا با تکیه بر قرآن کریم و احادیث و اینکه مقوله نماز یک مقوله اداری نیست و یک کار جهادی اخلاقی و معنوی است، تاکید کرد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به حق الزحمه ائمه جماعت و فضای نمازخانه ها گفت: مصوب شود که دبیران شورای اقامه نماز در اسرع وقت پرداختی حق الزحمه ائمه جماعت و تصویر فضای نمازخانه ها را به ستاد اقامه نماز استان منعکس کنند.

مرادی کارشناس برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان گزارشی درخصوص ارزیابی سال ۱۴۰۲ دستگاه ها ارائه کرد و درجهت تکمیل نواقصات موجود و نقاط ضعف و قوت بارگزای سامانه سجاده پیشنهاداتی مطرح کرد و سایر حاضرین در جلسه نکته نظرات خود را بیان کردند.

گردهمایی آموزشی،توجیهی ائمه جماعت و دبیران شورای اقامه نماز در کردستان برگزار شد.گردهمایی آموزشی،توجیهی ائمه جماعت و دبیران شورای اقامه نماز در کردستان برگزار شد. گردهمایی آموزشی،توجیهی ائمه جماعت و دبیران شورای اقامه نماز در کردستان برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا