اخبارحوزه ریاستقممدیریت روابط عمومی و اطلاع رسانیمعاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش

حجت الاسلام بهشتی: رسالت پیامبر رساندن پیام های الهی به مخلوقات بوده است

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، حجت الاسلام و المسلمین سیدجواد بهشتی در دومین روز گردهمایی کارشناسان روابط عمومی نماز و مهدویت، ماموریت اصلی روابط عمومی را پیام رسانی عنوان کرد و با اشاره به آیاتی از قرآن کریم گفت: پیامبر کاری جز پیام رسانی نداشته است و رسالت وی رساندن پیام های الهی به مخلوقات بوده است.

مشاور رئیس ستاد اقامه نماز کشور در ادامه ارکان پیام رسانی را مورد بحث و بررسی قرار داد و گفت: پیام رسان، پیام، ابزار و روش ها ارکان پیام رسانی هستند.

وی در تشریح ویژگی های یک پیام رسان موفق گفت: شناخت از پیام، ایمان داشتن به پیام و داشتن قدرت انتقال پیام از جمله این ویژگی ها است.

همچنین با اشاره به آیه شریفه ۵۳ سوره مبارکه زمر مخاطب اصلی نماز را همان کاهلان به نماز عنوان کرد و گفت: در این آیه کسانی که با کاهلی به نماز به خود زیان کرده اند مخاطب خداند متعال هستند.

حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل ولی خانی مدیر مرکز تخصصی نماز نیز در این گردهمایی ضمن تبریک دهه کرامت به تشریح کرامات حضرت فاطمه معصومه(س) پرداخت و خاطر نشان کرد: پیروی و حمایت از امام زمان را می بایست از کریمه اهل بیت(س) آموخت.

وی در ادامه کارشناس روابط عمومی را به موذن تشبیه و خاطر نشان کرد: در امور روابط عمومی استمرار، عمومیت، هنرمندانه و محرک بودن از جمله ویژگی های مشترک کارشناس روابط عمومی و موذن است.

منصور سرگزی معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور و مشاور فرهنگی بنیاد حضرت مهدی موعود(عج) با تاکید بر لزوم ارتباط مستمر کارشناسان فرهنگی و روابط عمومی در استان ها تعامل این دو مجموعه را مثمر ثمر دانست.

منصور سرگزی در ادامه یکی از رسالت های روابط عمومی را حفظ و نگهداشت مخاطبان برنامه های نمازی و مهدویت عنوان کرد و گفت: تبادل برنامه های ابتکاری با ستاد مرکز و استفاده از ظرفیت های دستگاه های اجرایی استان دستاوردهای مناسبی را به ارمغان خواهد آورد.

همچنین استفاده از ظرفیت سمن ها، رسانه های فعال و روابط عمومی دستگاه های مختلف در بازنشر برنامه ها را از جمله ظرفیت های این حوزه عنوان کرد.

در پایان این گردهمایی از کارشناسان روابط عمومی برتر حوزه نماز و مهدویت، با اهدای لوح تقدیر با امضای قائم مقام ستاد اقامه نماز، تجلیل شد.

علی عزیزی از گلستان، عباس زمانی چهارمحال و بختیاری، سید علی سلیمانی از خراسان رضوی به عنوان رتبه های برتر و مجید جعفری از قم و میلاد محمودی مازندران به عنوان رتبه شایسته تقدیر روابط عمومی حوزه نماز معرفی شدند.

حجت الاسلام اکبر هادی از آذربایجان شرقی، حمید انصاری از فارس، پریسا رضوانی فر از البرز به عنوان رتبه های برتر و هادی نارویی از سیستان و بلوچستان و حسین محمدی از لرستان به عنوان رتبه شایسته تقدیر روابط عمومی حوزه مهدویت معرفی شدند.

جهت مشاهده گزارش تصویری اینجا کلیک فرمایید

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا