اخبارکرمان

دیدار امام جمعه و دبیر ستاد اقامه نماز رفسنجان با معتکفین نوجوان شهرستان

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمان ، به مناسبت ولادت حضرت علی (ع) و اعتکاف در تاریخ ششم بهمن ماه حجت الاسلام عسکری امام جمعه  و حجت الاسلام حسینی دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان رفسنجان با معتکفین نوجوان دیدار کردند.

دبیر ستاد اقامه نماز گفت: اعتکاف این فرصت را به انسان می دهد که ارتباطهای اساسی زندگی خویش را بازبینی و بازرسی نماید و به تقویت و تحکیم آن بپردازد.

مهم ترین ارتباطات معنوی انسان بر سه محور اصلی می چرخد: اوّل، ارتباط انسان با خدای خویش به عنوان خالق هستی و معبود یگانه و منبع تمام قدرتها، دوم، ارتباط انسان با خودش به عنوان اینکه مأمور است در سازندگی خود بکوشد و هیچ گاه از اوضاع نفسانی خویش غافل نباشد و سوم، ارتباط با امام زمان علیه السلام به عنوان قطب عالم امکان و مجرای فیض الهی است.

وی تاکید کرد: اعتکاف و خلوتهای آن، فرصت بسیار مناسبی است برای تقویت و تحکیم ارتباطات سه گانه فوق، و آنچه پیش رو دارید، گامی در جهت تبیین هر چه بهتر این موضوع است.

دبیر ستاداقامه نماز شهرستان  راه های ارتباط با خدا را نماز ،قرآن و دعا خواندن و توبه کردن دانست و نماز را مهمترین معروف بیان کرد و گفت: انسان با نماز خواندن از خیلی از منکرات دور می شود و به خدا نزدیک می شود که ارتباط با خدا و یاد خدا بودن باعث آرامش انسان می گردد.

حجت الاسلام حسینی فرمود: انسان بر اثر اشتغالات زندگی و غفلتها، همچنان که خدا را فراموش می کند و ارتباط او با خدا رو به ضعف می رود، خود را نیز فراموش می کند و ارتباط وی با خویشتن خویش به سردی گراییده، منجر به فراموشی از خود می شود و قرآن کریم سخت به مسئله «خودزیانی» و «خودفراموشی» توجه کرده و خطر آن را اعلام نموده است،انسان با روزه گرفتن و تفکر در رابطه با خویشتن می تواند به خود شناسی برسد.

حجت الاسلام حسینی ادامه داد : امام هر زمان، قطب عالم هستی، مجرای فیض الهی و واسطه بین خلق و خالق است. در این زمان، قطب عالم امکان حضرت مهدی علیه السلام است و اگرچه آن عزیز در پشت پرده غیبت به سر می برد، ولی ارتباط با او یک لحظه قطع نمی شود و باید از ولایت فقیه در نبود امام زمان پیروی کرد که به دست مقام معظم رهبری است.

در پایان سخنان خود را با آرزوی توفیق و قبولی طاعات به پایان رساند

دیدار امام جمعه و دبیر ستاد اقامه نماز رفسنجان از معتکفین نوجوان شهرستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا