اخباراصفهان

جلسه مشترک ستاد اقامه نماز و مجمع خادمین نماز با شهردار اصفهان برگزار شد

شهردار اصفهان: صد و پنجاه نقطه از شهر اصفهان اذان به صورت آنلاین پخش می شود و هشتاد نقطه به دستگاه های دیجیتال روز با فناوری های نوین تجهیز شده اند.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، جلسه مشترک ستاد اقامه نماز و مجمع خادمین نماز با شهردار اصفهان روز دوشنبه نهم بهمن ماه در دفتر شهردار برگزار شد.

این جلسه با حضور حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان، علی قاسم زاده شهردار اصفهان، مجتبی مهروریان کارشناس نظارت و ارزیابی و مدیرعامل مجمع خادمین نماز و هیأت أمنای مجمع خادمین نماز برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین رنجبر به فعالیت های انجام شده در ستاد اقامه نماز استان پرداخت و گفت: ستاد اقامه نماز استان با همکاری مجمع خادمین نماز در سال جاری در جهت جذب به امر نماز فعالیت های خوبی انجام داده است که امید است در سال پیش رو نیز بتوانیم شاهد گسترش این امور باشیم.

مدیر ستاد اقامه نماز استان به مطالباتی از شهردار پرداخت و بیان کرد: فعالیت های فرهنگی که در سطح شهر توسط شهرداری اتفاق می افتد بسیار خوب می باشد اما نیازمند است در امر نماز این امور گسترش یابد لذا تابلو و بیلبورد هایی به جهت فضا سازی امر نماز تعلق بگیرد.

وی ادامه داد و گفت: نامگذاری یک فرهنگسرا به اسم نماز و برگزاری دوره های آموزشی برای مدیران و کارکنان شهرداری را نیز در دستور کار خود قرار دهید تا بتوانیم جزء مروجین امر نماز باشیم.

رنجبر در جلسه با شهردار اصفهان به اهمیت فضای مجازی اشاره کرد و اظهار داشت: نسل نو بیشتر داده های خود را از فضای مجازی دریافت می کنند لذا باید به تولد محتوای نمازی و توضیع آن در فضای مجازی بپردازیم و این امر نیازمند حمایت و یاری شما است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان پخش اذان در سطح شهر را از امور دعوت به نماز خواند و گفت: باتوجه به اینکه این امر در حال اجرا می باشد اما گسترش آن از اهم است.

شهردار اصفهان بیان کرد: در سال جاری دو پروژه با عنوان های فانوس ها و چشمه های نورانی در شهر اصفهان اتفاق افتاده است که در محله ها و پارک های سطح شهر که نماز خانه یا مسجد وجود نداشته، مسجد و نماز خانه ایجاد شده است.

علی قاسم زاده ادامه داد و گفت: مرمت مساجد و ساخت فرهنگسرا در کنار مساجد از دیگر اموری است که امسال در دستور کار قرار گرفت و تا کنون بیش از چهل مسجد مرمت و پانزده فرهنگسرا ساخته شده است.

وی ادامه داد و گفت: صد و پنجاه نقطه از شهر صدای اذان به صورت آنلاین پخش می شود و هشتاد نقطه به دستگاه های دیجیتال روز با فناوری های نوین تجهیز شده اند که تجهیز نمودن نقاط موجود باقی مانده و گسترش این امر در دستور کار است.

شهردار اصفهان به استفاده از ظرفیت های موجود اشاره کرد و گفت: مسجد کوه صفه و گذرگاه فرهنگی چهار باغ دو مکان موجود با ظرفیت خوبی هستند تا یک پایگاه تبلیغاتی جهت ترویج امر نماز و دعوت به این مهم شوند.

جلسه ستاد با شهردار اصفهان

جلسه ستاد با شهردار اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا