اخبارایلاممعاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش

فرهنگسازی، به پشتوانه قوی و حس دینی و انقلابی نیاز دارد

معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور با نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، منصور سرگزی معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور به همراه فیض اله رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام با سارا فلاحی نماینده مردم ایلام، ایوان، چرداول، سیروان، ملکشاهی و مهران در مجلس شورای اسلامی در روز پنجشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه دیدار کرد.

فلاحی  در ابتدای این دیدار ضمن عرض خوشامدگویی نماز را ستون دین دانست و اظهار کرد: اساسی ترین فریضه و ستون دین ما نماز است. دشمنان اسلام و دین ستیزان همانگونه که با هدف و برنامه‌ریزی توانستند مسیحیان را از دین برگردانند، به اسلام نیز حمله ور شده‌اند و با استفاده از فضای مجازی و تبلیغات گسترده سعی در نابودی دین اسلام و ستون آن یعنی نماز دارند.

وی افزود: همانگونه که از قدیم گفته شده مردم به دین ملوکانشان هستند. امروزه ملوکان مردم در سراسر دنیا فضای مجازی و اینترنت است. دشمن نیز با توجه به این بستر عظیم و گسترده، بی وقفه درحال حمله به ریشه فرهنگ اسلامی و عقاید دینی ما می‌باشد. از این رو ما موظفیم که برای هرکدام از این حجمه‌ها برنامه و هدف داشته باشیم.

نماینده مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: فرهنگسازی باید از پایه و از سنین کودکی آغاز شود. آسیب شناسی‌های لازم باید صورت گیرد و از سمت آسیب‌ها حرکت آغاز شود. فرهنگسازی خیلی امکانات نمی‌خواهد بلکه به پشتوانه قوی و حس دینی و انقلابی نیاز دارد. دشمن در این زمینه بدون خستگی کار می‌کند و این باید انگیزه مظاعف ما برای مقابله و ایجاد حس دینی و انقلابی در بین نسل نو باشد.

در ادامه سرگزی معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور گفت: فرهنگسازی باید از نسل نو و از سنین پایین آغاز شود. ما در حال شناسایی آثار مخرب نماز و دلیل جذب کودکان به سمت فرهنگ‌های غیر دینی هستیم. در جلسه‌ای که با مسئولان استانی و با حضور مدیران ستاد اقامه نماز منطقه ۵ کشوری داشتیم از آقای نجفی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری ایلام خواستیم که یک گزارش از وضعیت نماز نسل نو در استان ایلام به ما ارائه دهد تا در آسیب شناسی و وضعیت دانش‌آموزان قدمی به سمت جلو برداریم.

سرگزی در پایان اشاره کرد: کار فرهنگی و فرهنگسازی دینی مستلزم حمایت و کار جمعی است. این که فرهنگسازی را وظیفه یک ارگان یا یک قشر خاص بدانیم اشتباه است و همه باید در این امر خطیر با یکدیگر همکاری کنیم. فلذا خواهش من این است که عزیزان نماینده مجلس شورای اسلامی نیز با توجه به اهمیت امر نماز و فریضه نورانی نماز همکار و یاور سایر کسانی که در این زمینه تلاش می‌کنند باشند.

معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور با نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی دیدار کرد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا