اخبارزنجانمدیریت روابط عمومی و اطلاع رسانیمعاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش

جلسات کمیته های تخصصی سی امین اجلاس سراسری نماز در زنجان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان زنجان، نخستین جلسات کمیته های تخصصی سی امین اجلاس سراسری نماز با حضور مسئولین و ناظرین کمیته ها، در روز شنبه بیست و دوم مهر ماه در استانداری زنجان برگزار شد.

در ابتدای جلسه منصورسرگزی معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور ضمن تقدیر و تشکر از میزبانی استان زنجان از سی امین اجلاس سراسری نماز، مطالبی را در خصوص کلیات اجلاس ارائه کرد و گفت: اجلاس های سراسری نماز یک رویداد مهم در حوزه فرهنگی و دینی کشور هست که مقام معظم رهبری هر ساله به این اجلاس پیام ویژه ارسال نموده و حضور مسئولین و اندیشمندان در اجلاس های نماز به عنوان مخاطبین این اجلاس نشان از اهمیت این اجلاس دارد.

در ادامه معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان ابراز امیدواری کرد که در برگزاری این اجلاس اقدامات ماندگار و مؤثری انجام گیرد تا بتوان به اهداف مورد نظر ستاد اقامه نماز و حاج آقای قرائتی دست یافت.

رفیعی در ادامه سخنان خود آمادگی استانداری جهت هرچه با شکوهتر برگزار شدن این اجلاس اعلام کرد و گفت: استانداری با تمام امکانات و با بسیج کردن تمام دستگاه ها جهت تحقق اهداف اجلاس آماده همکاری در این زمینه می باشد.

در جلسه کمیته فرهنگی حجت الاسلام ولیخانی ناظر کمیته، ضمن ارائه خلاصه ای از برنامه های پیشنهادی فرهنگی و فوق برنامه جهت برگزاری هرچه باشکوه تر سی امین اجلاس سراسری نماز ابراز امیدواری کرد که با اجرای برنامه های فرهنگی و فوق برنامه قبل از اجلاس و حین اجلاس به غنای این رویداد فرهنگی افزوده شود.

وی در ادمه گفت: مشکلاتی که در جامعه هست دامنگیر نسل نو می باشد و موضوعی که امسال انتخاب شده است موضوع خوبی است و باید نسل نو را جامعه هدف خود قرار دهیم و به سراغ نوجوانان و جوانان برویم که به نظر می رسد سنگین ترین و بهترین برنامه را ما می توانیم در این اجلاس داشته باشیم.

مدیر مرکز تخصصی نماز قم در ادامه سخنان خود گفت: مرکز تخصصی نماز قم برنامه هایی را برای ارائه به نسل نو در نظر گرفته است و اساتید و کارشناسان خوب و ممتازی در این زمینه تربیت شده و آموزش دیده اند و ظرفیت خوبی در این زمینه ایجاد شده است و همچنین در تلاش هستیم از ظرفیت خود استان نیز از اساتید حوزه و دانشگاه در این اجلاس استفاده شود.

در ادامه جلسه کمیته فرهنگی و فوق برنامه حجت الاسلام غفاری مسئول کمیته فرهنگی و فوق برنامه سی امین اجلاس گفت: می توان با تدبیر مناسب و دقیق این اجلاس را به یک پتانسیل و قابلیت و کنشگری فرهنگی تبدیل نمود و باید توانمندی های دستگاه های حاکمیتی در راستای ترویج فرهنگ نورانی نماز بکار گرفته شود.

مسئول کمیته فرهنگی و فوق برنامه اجلاس با اشاره به آیه شریفه “وَ اسْتَعِینُوا بِالصَّبْرِ وَ الصَّلاهِ وَ إِنَّها لَکَبِیرَهٌ إِلَّا عَلَى الْخاشِعِینَ‌ گفت: می توانیم در تمام ابعاد فردی حوزه نماز با حوزه محتوای شروع کنیم تا تمامی ابعاد جامعه سازی را رقم بزنیم.

دبیر جبهه فرهنگی مردمی انقلاب اسلامی در ادامه سخنان خود با اشاره به قول معصوم علیه السلام مبنی بر الصَّلاهُ عَمودُ الدِّینِ إِنَّمَا عِمَادُ الدِّیْنِ الْعَامَّهُ مِنَ الْأُمَّهِ … ، گفت: نماز ستون دین است و از طرفی هم مردم ستون دین هستند که باید دید پیوست بین نماز و نقش جمهوریت در حاکمیت اسلام چیست؟

حجت الاسلام غفاری افزود: ضرورت دارد یک سیر محتوایی برای برنامه های فرهنگی سی امین اجلاس سراسری نماز داشته باشیم که به نظر می رسد ما باید بدانیم که می خواهیم در خصوص ترویج اقامه نماز چه تدبیری اتخاذ کنیم.

وی در ادامه گفت: یکی از راهبردهای نماز باید جهاد تبیین در حوزه نماز و گفتمان سازی و تعقل و اندیشه پیرامون نماز باشد و یکی هم باید هسته های نماز با محوریت نسل نو، مسجد، مدره و دانشگاه تشکیل داده شود و باید در قالب تحقق اهداف نماز پیش رفت.

در جلسه کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات نیز، ورقائی مسئول کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی با ابراز خرسندی از میزبانی استان زنجان از سی امین اجلاس سراسری نماز آمادگی خود و دیگر اعضای کمیته را جهت برگزاری بهتر اجلاس مذکور اعلام کرد.

در ادامه حامد صالحی مدیر روابط عمومی ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به کارهای انجام شده در خصوص اجلاس سال جاری، از اعضای کمیته علی الخصوص شهرداری و صدا و سیما درخواست کرد که با تمام توان در راستای تبلیغات محیطی و سمعی و بصری با ستاد اقامه نماز همکاری داشته باشند.

صالحی گفت: کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی تنها کمیته ای هست که معمولا قبل از اجلاس، حین اجلاس و بعد از اجلاس باید فعال باشد.

وی افزود: در این راستا طراحی و اعمال تغییرات پوستر اجلاس، تبلیغات گسترده در فضای مجازی، ارسال پوستر برای تمام استان ها انجام شده است. همچنین تیزر فراخوان و متن تیزر با هماهنگی دبیرخانه آماده شد و از طریق صدا و سیما پخش خواهد شد.

مدیر روابط عمومی ستاد اقامه نماز در خصوص انعکاس اجلاس در رسانه ها، گفت: طبق هماهنگی به عمل آمده گفتگوی ویژه خبری استان زنجان، برگزای نشست خبری، مصاحبه روسای کمیته ها و گزارش از روند برنامه های پیش رو و دعوت از خبرگزاری های استان برای پوشش برنامه با شرایطی که تیم روابط عمومی ریاست جمهوری اعلام می کند در دستور کار قرار گرفته است.

وی در خصوص نمایشگاه جانبی اجلاس گفت: مجموعه پوستر های نمایشگاهی و استفاده از بیانات مقام معظم رهبری در خصوص پیام های اجلاس نماز در روز اجلاس برپا خواهد شد.

برگزاری میزگرد در صدا و سیما و خبرگزاری ها با موضوع اجلاس، دعوت از اساتید حوزه و دانشگاه و و پرداختن به موضوع نماز نسل نو، تولید موشن های دعوت به نماز و اجرای برنامه های کودک با موضوع نماز در صدا و سیما از مواردی بود که توسط مدیر روابط عمومی ستاد اقامه نماز مطرح شد.

لازم به ذکر است جلسه کمیته علمی بود که به ریاست بازرگان رئیس دانشگاه زنجان برگزار شد که در این جلسه اسلامی معاون فرهنگی دانشگاه زنجان گزارشی از اقدامات دانشگاه در خصوص تشکیل کمیته ارزیابی علمی مقالات با حضور اساتید دانشگاه ارائه کرد.

جلسات کمیته های تخصصی سی امین اجلاس سراسری نماز برگزار شد
جلسات کمیته های تخصصی سی امین اجلاس سراسری نماز برگزار شد

جلسات کمیته های تخصصی سی امین اجلاس سراسری نماز برگزار شد جلسات کمیته های تخصصی سی امین اجلاس سراسری نماز برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا