اخبارمازندران

مدیر ستاد اقامه نماز مازندران از خبرگزاری مهر استان بازدید کرد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز مازندران، حجت الاسلام ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نماز مازندران به مناسبت هفته گرامی داشت خبرنگار و سالروز تأسیس ستاد اقامه نماز و دهه فرهنگی ترویج معارف نماز و مسجد روز دوشنبه بیست و چهارم مرداد ماه با حضور در خبرگزاری مهر استان، به تبیین دستاوردهای ۳۰ ساله ستاد اقامه نماز استان مازندران پرداخت.

حجت الاسلام ابراهیمی ضمن قدرشناسی از اصحاب رسانه و خبرنگاران تصریح کرد: کار خبر و خبررسانی نوعی رسالت است و هیچ گاه شغل نیست، همان گونه که روحانیت، طبابت و معلمی نیز شغل محسوب نمی‌شود.

وی ادامه داد: اگر کسی به حوزه خبر و خبرگزاری ورود پیدا کند و نگرش انتفاعی داشته باشد یقیناً نمی‌تواند رسالت خود را به درستی ایفا کند.

مدیر ستاد اقامه نماز مازندران با بیان اینکه نوع تفکر و اندیشه با یکدیگر متفاوت است، ادامه داد: خبرگزاری مهر توانسته است برجستگی‌های خوبی داشته باشد.

مدیرکل اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه همواره معتقدم باید اصحاب رسانه مورد حمایت قرار گیرد چون خبرنگاران به معنای واقعی چشم بینای و گوش شنوا هستند و زبان گویای جامعه محسوب می‌شوند که با شجاعت و صلابت حرف‌های مردم را به گوش مسئولان می‌رسانند.

حجت الاسلام ابراهیمی در ادامه به دستاوردهای ۳۰ ساله ستاد اقامه نماز استان پرداخت و گفت: یکی از کارهای مهم ستاد اقامه نماز، تدوین سند تحول در افق ۲۰ ساله بود که در استان بومی سازی شد.

وی بیان داشت: دستگاه های اجرایی بر اساس این سند وظایف، تکالیف و مأموریت های ترویج فرهنگ اقامه نماز را برابر تفاهمنامه فیما بین دارند.

مدیر ستاد اقامه نماز افزود: این سند به هیچ وجه فرمایشی و نمایشی نبوده بلکه متکی به مطالعات دقیق و  اصولی است و بر اساس آن در زمینه ترویج فرهنگ اقامه نماز گام های اساسی به سمت جلو برداشته می شود.

حجت الاسلام ابراهیمی با اشاره به برگزاری ۲۹ اجلاس کشوری که بدون استثنا همراه با پیام های معظم رهبری برگزار شده است، گفت: در استان و شهرستانهای مازندران هم همه ساله اجلاس نماز برگزار می شود و هدف اصلی از برگزاری این اجلاس ها اشاعه فرهنگ نماز در جامعه  است.

وی تشکیل جلسات فصلی شورای اقامه نماز استان، شهرستانها و دستگاههای اجرایی را از دیگر برنامه های مهم ستاد اقامه نماز عنوان کرد و افزود: هدف از برگزاری جلسات شورای اقامه نماز، اجرایی کردن فرمایشات و توصیه های مقام معظم رهبری در مورد نماز و زمینه ای برای ترویج و توسعه نماز و مسائل دینی و معنوی در میان مسئولین می باشد.

مدیر ستاد اقامه نماز همچنین از دیگر اقدامات استان را برگزاری دوره های تربیت مربی معارف نماز ویژه مدرسین بومی همراه با کد تدریس از مرکز تخصصی نماز قم بیان داشت و افزود: این دوره ها با محوریت ترویج و تعمیق فرهنگ نماز و با هدف تربیت نیروهای علمی و فرهنگی جهت برگزاری دوره های نمازشناسی، پاسخ به شبهات، گفتمان خانواده برگزار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان عنوان کرد: برپایی نماز ظهر عاشورا به اهتمام ستاد اقامه نمار در کشور بحمدالله فرهنگ شد و همینطور سامانه سجاده را از دستاوردهای مهم ستاد اقامه نماز دانست .

وی همچنین در ادامه به گزارشی از اقدامات مدیریتی، فرهنگی، نظارت و ارزیابی و روابط عمومی شمال بازدید و سرکشی از نمازخانه های بین راهی، پمپ بنزین ها و تفرجگاهها، تقدیر از فعالان نمازی، پیگیری مصوبات شورا و شیوه های اجرای آئین نامه ستاد اقامه نماز مرکز، حضور در جلسات شورای اقامه نماز شهرستانها و هماهنگی با دستگاههای مرتبط جهت ساماندهی نماز خانه های بین راهی و فعالیتهای تبلیغی امر اقامه نماز در فضای مجازی،  برگزاری جلسه هیئت اندیشه ورز، برگزاری مسابقات پیامکی، برگزاری جشن عبادت جلسات هیات ارزیابی پرداخت.

وی افزود: مکاتبه  و نشست با دبیران اقامه نماز دستگاههای اجرایی جهت همکاری در  بومی سازی تفاهمنامه ها، تولید محتوا و نشر محتوای نمازی در رسانه استان، برگزاری نشست خبری با موضوع نماز در استان، تهیه نرم افزار جامع چند رسانه ای ویژه نماز تحت عنوان “معراج مومن” ، مصاحبه با شخصیتها و نخبگان با موضوع نماز، برگزاری طرح ابداعی و ابتکاری مانند(طبیب دوارو طرح بازار)، مرکز تخصصی نماز قم و مشهد و انتشارات ستاد و طرح های امین و مبین و معراج و توجه به راههای مواصلاتی برای امر نماز و ده ها خدمات دیگر را از جمله دستاوردهای ستاد اقامه نماز می باشد.

در پایان مدیر ستاد اقامه نماز استان با تقدیم هدیه ای نفیس (قرآن مجید) به مدیر خبرگزاری مهر استان به نمایندگی از زحمات خبرنگاران استان تقدیر به عمل آورد.

مدیر ستاد اقامه نماز مازندران از خبرگزاری مهر استان بازدید کرد

مدیر ستاد اقامه نماز مازندران از خبرگزاری مهر استان بازدید کرد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا