اخبارایلام

از مسجد و نمازخانه‌های پایانه مرزی مهران بازدید شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، فیض اله رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام به همراه کارکنان این ستاد از مسجد و نمازخانه‌های پایانه مرزی مهران در روز شنبه نوزدهم اسفندماه بازدید کرد.

کوخایی مدیر پایانه مرزی شهید سلیمانی مهران درخصوص وضعیت مسجد و نمازخانه‌های پایانه مرزی گفت: مسجد عتبات عالیات واقع در ورودی مسافری پایانه به پیشرفت فیزیکی حدود نود درصد رسیده است. این مسجد درحال حاضر فعال می‌باشد و فقط نمای بیرونی آن باقی مانده که در ساعتی که اقامه نماز در آن صورت نمی‌گیرد، کارهای نما توسط نیروی متخصص انجام می‌پذیرد.

وی افزود در روبروی این مسجد وضوخانه و سرویس بهداشتی با ۳۴ چشمه سرویس بهداشتی قرار دارد که در ایام عادی سال برای عموم قابل استفاده است. اما در ایام اربعین حسینی سایر سرویس‌ها نیز فعال می‌شوند که ضرفیت را به بیش از پنج برابر افزایش می‌دهد.

این مقام مسئول ادامه داد: نمازخانه خروجی پایانه مرزی که بعد از آخرین گیت ایران قرار دارد در تمامی ساعات شبانه روز باز می‌باشد و زائرین می‌توانند از خدمات آن استفاده کنند. فرشینه مناسب، مهر و سجاده و سرویس سرمایشی و گرمایشی مناسب در این نمازخانه قرار داده شده تا فضای مناسبی جهت اقامه نماز و استراحت در اختیار زائرین قرار گیرد.

کوخایی اشاره کرد: در روبروی این نمازخانه، وضوخانه و سرویس بهداشتی با بیش از ۱۰۰ چشمه سرویس برای خدمت رسانی به زائرین بصورت شبانه روزی همراه با تهویه صنعتی مناسب قرار داده شده است.

مدیر پایانه مرزی شهید سلیمانی مهران درخصوص زمان‌های پخش اذان عنوان کرد: با توجه به این که در تمامی نقاط پایانه مرزی بلندگو قرار دارد، در زمان اذان، در کل ۴۳ هکتار مساحت پایانه صدای اذان بصورت رسا و با کیفیت عالی پخش می‌شود.

رضایتی در پایان بازدید از مساجد و نمازخانه‌های پایانه مرزی مهران وضعیت موجود را مطلوب دانست و توجه بیشتر در امر اقامه نماز را برای زائرین عتبات عالیات خواستار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا