اخباریزد

شورای اقامه نماز شهرستان مهریز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان یزد، روز یکشنبه سوم دی ماه، شورای اقامه نماز شهرستان مهریز با حضور حجت الاسلام و المسلمین موسوی، مدیر ستاد اقامه نماز استان، امام جمعه شهرستان، فرماندار و سایر اعضای شورا برگزار شد.

در ابتدا دبیر اقامه نماز شهرستان مهریز ضمن خیرمقدم گزارشی اجمالی از اقدامات انجام شده به جلسه ارائه کرد.

وی با اشاره به وضعیت مساجد و استقبال از نماز گفت: لازم است هیئت امنا و ائمه جماعت بعضی از مساجد سامان دهی مجدد شوند چون بعضی از مساجد در حال رکود هستند و باید بروز بشوند تا در تراز جمهوری اسلامی باشند.

امام جمعه شهرستان مهریز گفت: در اکثر ادارات شهرستان بیجار نماز جماعت برگزار می شود و لازم است مدیران بعنوان الگو اولین نفر باشند که در نماز های جماعت شرکت می کنند.

حجت الاسلام موسوی یادآور شد: برای استمرار و حفظ کمیت و کیفیت لازم است، در طول سال چند مرحله شورای اقامه نماز با حضور مسئولین امر تشکیل و مباحث دینی و نماز بخش های مختلف به خصوص در محیط هایی که جوانان حضور دارند مانند آموزش و پرورش بررسی و برنامه ریزی های لازم صورت گیرد.

وی افزود: شرایط فیزیکی و نرم افزاری محافل دینی و آموزشی، مباحث مذهبی و اقامه نماز باید با نظارت مستمر، کنترل و مدیریت شود. که با نظارت این مراکز و حفظ شرایط لازم می توانیم در جذب جوانان و بیان مطالب دینی موفق باشیم.

مدیر ستاد اقامه نماز استان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ستاد اقامه نماز نیز آمادگی دارد در حدتوانمندی خود نسبت به توانمندسازی طلاب، مربیان و ائمه جماعات همکاری لازم داشته باشد.

فرماندار شهرستان مهریز خاطر نشان کرد: هیچ گونه اغماض و کوتاهی در امر نماز از سوی مسئولین ادارات پذیرفتنی نیست.

 

شورای اقامه نماز شهرستان مهریز برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا