اخباربوشهر

دوره آموزشی معراج دانشگاه فرهنگیان بوشهر برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان بوشهر صبح روز  پنجشنبه ۴ خرداد، دوره آموزشی  معراج ویژه دانشجویان دانشگاه فرهنگیان برگزار گردید.

درویشی رئیس دانشگاه قرهنگیان استان بوشهر در نشست توجیهی این طرح در سالن همایش پردیس علامه طباطبایی ضمن تقدیر از همه متولیان و دست اندرکاران این طرح فاخر اعتقادی و معنوی اظهار داشت: نماز برای همه اقشار مسلمان جامعه ایرانی و به ویژه برای ما متولیان دست اندرکار نظام آموزش و پرورش و تربیت معلم بسیار حائز اهمیت بوده و امری مهم است.

رضا درویشی گفت: در این دانشگاه که متولی تربیت معلم است، نماز از جایگاه والایی برخوردار است و ما همواره بر فراگیری معارف نماز و نماز اول وقت دانشجومعلمان تاکید داریم و از این رو ضرورت این دوره راهبردی احساس می شد و قطعا این دوره نتایج خوبی خواهد داشت.

درویشی با اشاره به اینکه ۲۰۰ دانشجومعلم در این دوره آموزشی حضور دارند، بیان داشت: این دوره ویژه دانشجومعلمان ورودی ۹۸ و جاماندگان ورودی ۱۴۰۱ دوره قبل برگزار شده است؛ اگرچه ورودی های ۹۸ آسیب بسیاری در حوزه آموزشی با آغاز بحران کرونا دیدند و تنها یک ترم آموزش حضوری داشتند.

وی ادامه داد: در سال گذشته نیز با ایثار خود دانشجویان رشته آموزش ابتدایی ورودی ۹۸ بنا به نیاز آموزش و پرورش به معلم، در کلاس های درس مدارس حاضر شدند و این در حالی بود که به شکل مجازی نیز همزمان مشغول به تحصیل و گذراندن دروس سال آخر خود بودند.

درویشی با بیان اینکه در دانشگاه فرهنگیان بحث اعتقادی و تربیتی نقش محوری دارد، اضافه کرد: رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور نیز بر حوزه مسائل پرورشی، فرهنگی و اعتقادات و باورهای دینی تاکید ویژه دارند.

وی تصریح کرد: توصیه ما به دانشجومعلمان دانشگاه این است که بحث نماز را جدی بگیریم و اولویت نخست ما باید مسائل اعتقادی به ویژه نماز باشد و امیدوارم که شما در این زمینه کوشا باشید تا دانش آموزان آینده نیز در عرصه نماز پیشگام باشند و از شما الگو گرفته و باید در انجام این مهم از ایده های خلاقانه و نو استفاده شود و امیدوارم که شما در آینده معلمینی موفق باشید.

معاون آموزشی، فرهنگی و پژوهشی پردیس علامه طباطبایی نیز در این نشست اظهار داشت: دوره آموزشی تربیتی معراج با رویکرد معارف نماز به مدت دو روز در ۱۶ ساعت برگزار می شود.

در ادامه محمد شیخیانی معاون فرهنگی دانشگاه گفت: این دوره با هدف پاسخگویی به شبهات دانشجویان درباره نماز، توسعه و ایجاد فضای آزاداندیشی و نظریه پردازی و تحلیل و تبیین در حوزه نماز بوده و امید است که دانشجومعلمان با نهایت اهتمام و توجه به مباحث دوره بهره کافی و ‌وافی را آن داشته باشند.

 

برگزاری دوره آموزشی طرح معراج دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر برگزاری دوره آموزشی طرح معراج دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا