اخبارگلستان

مرحله دوم دوره آموزشی طرح معراج در گلستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان گلستان، مرحله دوم دوره آموزشی طرح معراج ویژه دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان استان باحضور سه نفر از اساتید مرکز تخصصی نماز و با شرکت ۳۳۰ نفر دانشجو خواهر در روزهای بیست و نهم و سی ام فروردین ماه، در دو نوبت صبح و عصر، در پردیس امام خمینی (ره)گرگان در حال برگزاری می باشد.

مراسم افتتاحیه این دوره آموزشی، با حضور مدیر ستاد اقامه نماز، سرپرست دانشگاه فرهنگیان، رئیس پردیس امام خمینی(ره) گرگان و مدیر امور فرهنگی دانشگاه فرهنگیان استان برگزار شد.

اهداف این دوره شامل بصیرت افزایی و توانمندسازی دانشجو معلمان در موضوع نماز، توسعه مشارکت و نقش آفرینی دانشگاهیان به ویژه دانشجو معلمان در توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز و پاسخ به شبهات در مورد نماز می باشد.

بسط و گسترش فضای تحلیل، تبیین، ارزیابی، آزاد اندیشی و نظریه پردازی در حوزه نماز، شناسایی و معرفی تجارب ایده‌های برتر در زمینه نماز و برگزاری نمازهای باشکوه در دانشگاه از دیگر اهداف این دوره می باشد.

سرفصل های این دوره شامل نمازشناسی و نقش نماز در کاهش آسیب‌های اجتماعی، شیوه‌های دعوت به نماز، آداب و اسرار نماز، نماز و بندگی، تفسیر آیات نماز و نقش نماز در تحکیم خانواده و سبک زندگی و مهارت پاسخگویی در شبهات نماز می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا