اخبارایلام

دوره آموزشی طرح معراج در استان ایلام برگزار شد

دوره آموزشی طرح معراج با حضور اساتید تخصصی از مرکز تخصصی نماز از 20 لغایت 22 اردیبهشت ماه در دانشگاه‌ فرهنگیان استان ایلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام،  دوره آموزشی نماز ویژه دانشجویان دانشگاه فرهنگیان با عنوان طرح معراج از بیست لغایت بیست و دوم اردیبهشت ماه در دانشگاه‌ فرهنگیان با حضور اساتید تخصصی اعزامی از مرکز تخصصی نماز در استان ایلام برگزار شد.

فیض اله رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام در خصوص اهداف طرح معراج عنوان کرد: آموزش صحیح نماز باید از دوران کودکی آغاز شود و بهترین زمان و مکان برای این آموزش، دوران دبستان و مدرسه است. آنچه در مورد دانش آموز در گرایش به نماز مهم است ، وجود انگیزه است ، و آنچه در تربیت و آموزش نماز اهمیت دارد، رسوخ روح معنوی نماز به اعماق دل اوست ، نه تحمیل فرم و قالب به او. زمانی آموزش نماز به توفیق می انجامد و قرین موفقیت می گردد که با احساس خوشایندی همراه باشد. بدون تردید همه انسان ها به طور فطری استعداد و گرایش به نیایش دارند، اما آنچه که درباره کودکان و نوجوانان مهم است ، چگونگی روش های آموزش و نحوه ارائه و انتقال این ارزش هاست .

وی افزود: رعایت کردن اصولی در این زمینه مانند اصل تقلید، تشویق و تقویت  نیز می‌تواند موثر باشد. داستان گویی و روش استدلال و منطقی متناسب سن او، دوری از جبر و تحمیل تاثیر مهمی در علاقه دانش آموزان به نماز خواهد داشت . طبق اطلاعات به دست آمده از نظرسنجی که در این زمینه انجام گرفت بیشتر دانش آموزان علت نماز نخواندن دوستانشان را بی رغبتی آنان به نماز در اثر آموزش غلط پدر و مادر ذکر کرده‌اند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام  در جمع دانشجو معلمان گفت: تشکر می‌کنیم از تمامی عزیزانی که در برگزاری این دوره همکاری داشتند. آموزش دانشجو معلمان یک امر بسیار مهم و اساسی است. زیرا مسائل دینی و اعتقادی باید از سنین کودکی و از زمانی که هنوز انسان با پلیدی‌های دنیا مواجه نشده آموزش داده شود. معلمان الگوی جامعه هستند و این امر سبب می‌شود که در مسائل آموزشی و دینی مورد پیروی دانش آموزان قرار بگیرند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان در پایان اشاره کرد: طرح معراج هرساله برای دانشجویان برگزار می‌شود. اما مشکلی که وجود دارد این است که این امر هنوز به عنوان واحد درسی ارائه نشده است و فقط بصورت دوره برگزار می‌شود. آموزش نماز، تحکیم ستون دین و تحکیم ستون اعتقادی جامعه است و باید بیشتر از این مورد اهمیت قرار گیرد.

 دوره آموزشی طرح معراج در استان ایلام برگزار شد دوره آموزشی طرح معراج در استان ایلام برگزار شد  دوره آموزشی طرح معراج در استان ایلام برگزار شد  دوره آموزشی طرح معراج در استان ایلام برگزار شد   دوره آموزشی طرح معراج در استان ایلام برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا