اخبارایلام

دوره آموزشی طرح معراج در استان ایلام برگزار شد

دوره آموزشی طرح معراج با حضور 4 استاد تخصصی از مرکز تخصصی نماز از 20 لغایت 22 اردیبهشت ماه در دانشگاه‌ فرهنگیان استان ایلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، ۲ دوره آموزشی نماز ویژه دانشجویان دانشگاه فرهنگیان با عنوان طرح معراج در استان ایلام برگزار شد.

رمضان پیری رئیس دانشگاه فرهنگیان استان ایلام در آیین اختتامیه این دوره به اهمیت آموزش نماز و یادگیری شیوه آموزش این فریضه الهی به دانشجو معلمان اشاره کرد و گفت: پیامبر اکرم(ص) می‌فرمایند الصلاه معراج المؤمن نماز معراج مومن است. خدا عنایت کرده که امروز شما دانشجویان عزیز در مسیر معراج، البته با شناخت و بصیرت و دانایی بیشتر قرار بگیرید. دوره معراج رویدادی بسیار مهم است. بنده تشکر می‌کنم از تمامی عزیزانی که برای برگزاری این دوره تلاش کرده‌اند.

وی درخصوص نحوه برگزاری این ۲ دوره گفت: دوره آموزشی معراج با حضور ۴ استاد تخصصی از قم برگزار شد. پردیس خواهران با حضور ۱۲۰ دانشجو و پردیس برادران با حضور ۱۸۰ دانشجو هرکدام بصورت جداگانه و با حضور ۲ استاد، دوره آموزشی طرح معراج را برگزار نمودند. این دوره در قالب ۸ کلاس و بمدت ۳ روز از تاریخ ۲۰ لغایت ۲۲ اردیبهشت ماه برگزار گردید.

فیض اله رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام در ادامه آیین اختتامیه طرح معراج گفت: تشکر می‌کنیم از تمامی عزیزانی که در برگزاری این دوره همکاری داشتند. آموزش دانشجو معلمان یک امر بسیار مهم و اساسی است. زیرا مسائل دینی و اعتقادی باید از سنین کودکی و از زمانی که هنوز انسان با پلیدی‌های دنیا مواجه نشده آموزش داده شود. معلمان الگوی جامعه هستند و این امر سبب می‌شود که در مسائل آموزشی و دینی مورد پیروی دانش آموزان قرار بگیرند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان در پایان اشاره کرد: دوره معراج هرساله برای دانشجویان برگزار می‌شود. اما مشکلی که وجود دارد این است که این امر هنوز به عنوان واحد درسی ارائه نشده است و فقط بصورت دوره برگزار می‌شود. آموزش نماز، تحکیم ستون دین و تحکیم ستون اعتقادی جامعه است و باید بیشتر از این مورد اهمیت قرار گیرد.

دوره آموزشی طرح معراج در استان ایلام برگزار شد دوره آموزشی طرح معراج در استان ایلام برگزار شد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا