اخبارکرمانشاه

دوره آموزشی ،تربیتی طرح معراج در کرمانشاه برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان، جلسه هماهنگی برگزاری دوره آموزشی ، تربیتی طرح معراج با مسئولین دانشگاه فرهنگیان در روز سه شنبه یکم اسفند ماه برگزار شد.

نظر به عینیت بخشی به آیه شریفه (الذین ان مکناهم فی الارض اقاموا الصلاه ) و در راستای عملیاتی سازی تفاهم نامه ستاد اقامه نماز کشور با دانشگاه فرهنگیان ، سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی ، دوره آموزشی، تربیتی معراج ویژه معلمان پردیس ها و واحد های تابعه جهت توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز در دانشگاه فرهنگیان کرمانشاه برگزار خواهد شد.

بصیرت افزایی و توانمند سازی دانشجویان در موضوع نماز، توسعه مشارکت و نقش آفرینی دانشگاهیان به ویژه دانشجو معلمان در توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز ، پاسخ به شبهات، بسط و گسترش فضای تحلیل، تبیین، ارزیابی، آزاد اندیشی و نظریه پردازی ، شناسایی و معرفی تجارب و ایده ها ی برتر در زمینه نماز و برگزاری نمازهای با شکوه در دانشگاه ازجمله اهداف این طرح می باشد.

این طرح به صورت مشترک بین ستاد اقامه نماز کشور و دانشگاه فرهنگیان برگزار خواهد شد؛ که بستر سازی و هماهنگی های لازم برای حضور دانشجو معلمان در کلاس های این طرح از طرف مدیران و مسئولان ذی ربط دانشگاه خواهد بود .

طبق تفاهم نامه دعوت و هماهنگی های لازم ، تامین هزینه ایاب و ذهاب و تامین حق الزحمه استادان برعهده ستاد اقامه نماز و اطلاع رسانی، بستر سازی و ایجاد انگیزه برای مخاطبین جهت شرکت در دوره آموزشی ، زمان پیشنهادی برگزاری دوره، تامین مکان مناسب دوره ، تامین هزینه های محتوای آموزشی ، صدور گواهی پایان دوره توسط ضمن خدمت ، پیش بینی مکان اسکان، مستند سازی دوره نیز برعهده دانشگاه فرهنگیان می باشد.

مخاطبان طرح دانشجو معلمان ورودی سال ۱۴۰۲ و بازه زمانی اجرا را بیستم دی ماه ۱۴۰۲ تا سی ام خرداد ماه ۱۴۰۳ ، مدت آموزش شانزده ساعت حضوری در دو روز متوالی و سرفصل های آن را نمازشناسی و تقش نماز در کاهش آسیب های اجتماعی ، شیوه های دعوت به نماز، اداب و اسرار نماز ، تفسیر آیات نماز و نقش نماز در تحکیم خانواده و پرسمان مهارت های پاسخگویی در شبهات نماز است.

لازم به ذکر است شرکت در این دوره برای مخاطبین الزامی و در پایان نیز به کلیه شرکت کنند گان در دوره گواهینامه پایان دوره اعطاء خواهد شد

دوره آموزشی ،تربیتی طرح معراج در کرمانشاه برگزار می شود

دوره آموزشی ،تربیتی طرح معراج در کرمانشاه برگزار می شود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا