آذربایجان شرقیاخبار

دوره آموزشی طرح معراج دانشگاه فرهنگیان استان آذربایجان شرقی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، دوره آموزشی طرح معراج دانشگاه فرهنگیان استان با حضور حجت الاسلام آقاجانی مدیر ستاد اقامه نماز و تفسیر استان و با تدریس اساتید اعزامی از مرکز تخصصی نماز کشور روز چهارشنبه و پنجشنبه، پنجم و ششم اردیبهشت ماه در پردیس خواهران و برادران دانشگاه فرهنگیان برگزار شد.

حجت الاسلام بابایی معاون فرهنگی و آموزشی ستاد اقامه نماز استان در گفتگو با روابط عمومی ستاد، در تشریح نحوه اجرای دوره، گفت: این دوره شانزده ساعته برای دانشجویان دانشگاه فرهنگیان، پردیس حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها ویژه خواهران و پردیس علامه امینی ویژه برادان، پنجم و ششم اردیبهشت ماه با بهرمندی از اساتید متخصص برای توسعه و ترویج نماز با همکاری ستاد اقامه نماز برگزار شد.

وی با بیان اهداف این طرح، افزود: اهداف دوره که آشنایی با ارزش نماز ، پاسخ به شبهات، تبیین جایگاه نماز در دانشجویان، ضرورت آموزش نماز و نقش دانشجومعلمان در تربیت نسل مومن اینده، نقش نماز جماعت و شیوه دعوت به نماز، اشاره کرد.

حجت الاسلام آقاجانی در ابتدای شروع دوره، با بیان اهمیت نماز در زندگی فردی و اجتماعی، گفت: نماز یکی از بهترین بیمه ها در زندگی است، معلمان باید در وهله اول خودشان اهل نماز باشند بعد دانش آموزان را نمازی تربیت نمایند. چرا که تنهاترین عمل واجبی که در طول روز هفتاد مرتبه آن را تبلیغ می‌کنیم نماز است.

طرح معراج تبریز طرح معراج تبریز طرح معراج تبریز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا