لرستان

دوره آموزشی تربیتی معراج ویژه دانشجویان دانشگاه فرهنگیان لرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان لرستان دوره آموزشی تربیتی معراج ویژه  دانشجویان آقا و خانم  دانشگاه فرهنگیان استان لرستان با حضور اساتید مرکز تخصصی نماز قم و مدیر ستاد اقامه نماز استان در تاریخ سیزدهم اردیبهشت ماه برگزار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان در حاشیه نشست تربیتی معراج اظهار داشت: دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان یکی از اقشار مهم جامعه هستند زیرا تربیت نسل بعد در تربیت این دانشجویان گره خورده است و یکی از کلیدی ترین مباحث در حوزه تربیت بحث نماز در دانش آموزان و دانشجویان است که هرچه برای دانشجویان برنامه ریزی کنیم باز هم کم است.

چراغی عنوان کرد: معلم رکن اساسی نظام آموزشی و تربیتی است موفقیت در این حوزه تا حدود زیادی به او بستگی دارد که چه مقدار فهم از نقش خود در این مسیر تحول دارد و بداند که معلم مجری درسی نیست بلکه خود نقش مهمی در برنامه درسی محسوب می‌شود.

وی گفت: فضای موجود در دانشگاه‌های فرهنگیان دانشجویان را بیشتر به سمت رخوت، خمودگی و عدم تحرک سوق می‌دهد که منجر به کاهش شدید کنشگری دانشجویی، مخصوصا پایین آمدن کیفیت آنها، سطحی شدن و از همه مهمتر ان‌ها را دچار دوگانگی هویتی می‌کند.

حجت الاسلام و المسلمین باقریان، مدرس این دوره آموزشی  در خصوص تعلیم و تربیت عنوان کرد: نظام تربیت رسمی و عمومی از مهمترین نظامات اجتماعی است به همین دلیل وقتی به تحول بنیادین فکر می‌کنیم راهکارهایمان تغییر جزئی در همان ساختار است تغییرات آنچنانی در محصول مدرسه مدرن ایجاد نمی‌شود نهایتا تغییرات شکلی است نه بنیادین.

این مقام مسئول گقت: حرکت انقلاب اسلامی و تحقق ارزش‌ها و آرمان‌های متعالی آن متکی به تلاش و میزان جدی گرفتن عرصه تعلیم و تربیت است و سرمایه گذاری بر روی قشر جوان، پرانگیزه و معتقد به مسیر انقلاب می‌تواند فرصت خوبی جهت ایجاد تحول در نظام آموزشی و مناسب‌ترین بستر جهت تحقق ایده‌های انقلاب اسلامی باشد.

دوره آموزشی تربیتی معراج

دوره آموزشی تربیتی معراج دوره آموزشی تربیتی معراج دوره آموزشی تربیتی معراج دوره آموزشی تربیتی معراج دوره آموزشی تربیتی معراج

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا