اخبارایلام

مدیرکل هواشناسی استان ایلام با مدیر ستاد اقامه نماز دیدار کرد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، سیروس نادری زرنه مدیرکل هواشناسی استان ایلام با فیض اله رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام در روز دوشنبه بیست و هفتم آذرماه دیدار کرد.

رضایتی در ابتدای این دیدار درخصوص فضیلت اقامه نماز جماعت به بحث و گفتگو پرداخت و گفت: پیامبر اکرم(ص) در اهمیت نماز جماعت فرموده است که “هر گاه تعداد افرادی که در نماز جماعت حضور دارند، از ۱۰ نفر تجاوز کند، اگر دریاها مرکب شود و همه درختان دنیا قلم شود و جن و انس و فرشتگان همه نویسنده شوند، قدرت ندارند ثواب یک رکعت آن را بنویسند”. همچنین آن حضرت به ابن مسعود فرمود که “اگر تکبیر نماز جماعت از تو فوت شود و تمام روی زمین را در برابرش صدقه بدهی، فضیلتی را که از دست داده‌ای جبران نخواهی کرد”.

وی افزود: “ابن بطال” در بیان اهمیت نماز اول وقت می‌گوید: خواندن نماز در اول وقتش بهتر از به تأخیر انداختن آن است، زیرا در حدیث از محبوب‌ترین عمل سوال شده و آن هم نمازی است که تمام ارکان، واجبات و سنت‌ها در آن رعایت شده باشد و آن نماز از حیث رعایت سنت، در اول وقت خوانده شود. پس نمازی که در اول وقت خوانده نشود، محبوب‌ترین عمل نزد خداوند نیست.

رضایتی به برپایی نماز جماعت در ادارات اشاره کرد و ادامه داد: در برخی از ادارات به خاطر عواملی چون نبود فضای مناسب برای اقامه نماز، عدم برپایی نماز جماعت و یا عدم توجه کارکنان به اهمیت نماز، شاهد بی‌توجهی به این موضوع هستیم و این در حالی است که همواره بر لزوم توجه ادارات و نهادها به اقامه نماز جماعت تاکید شده است.

وی افزود: برخی از ادارات به علت نداشتن فضای کافی برای برپایی نماز، مشکلاتی در این زمینه دارند که این موضوع کار را برای کارکنان این ادارات و حتی ارباب رجوع که می‌خواهند نماز اول وقت بخوانند مشکل کرده است. در برخی دیگر از دستگاه‌ها نیز با وجود اینکه فضای لازم برای اقامه نماز در اختیار است ولی در هنگام اذان شاهدیم که تعداد زیادی از کارکنان در اتاق خود هستند و برای اقامه نماز جماعت مراجعه نمی‌کنند و انجام کار مردم بهانه‌ای برای این عدم حضور بیان می‌شود. در این بین حضور مدیر و معاونین در نماز جماعت می‌تواند به عنوان یک محرک برای حضور کارکنان عمل کند که البته اداره کل هواشناسی استان ایلام یکی از اداراتی است که همواره با حضور مدیر و معاونین نماز جماعت باشکوهی را برگزار می‌کند.

در پایان مدیرکل هواشناسی استان ایلام ضمن تشکر از زحمات دبیر شورای اقامه نماز این دستگاه، وضعیت اقامه نماز را در این اداره کل مطلوب دانست و اقامه نماز را برای هر مسلمان و هریک از کارکنان دولت وظیفه شرعی عنوان کرد.

مدیرکل هواشناسی استان با مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام دیدار کرد مدیرکل هواشناسی استان با مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام دیدار کرد مدیرکل هواشناسی استان با مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام دیدار کرد مدیرکل هواشناسی استان با مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام دیدار کرد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا