آذربایجان شرقی

دوره آموزشی آداب و اسرار نماز در سازمان هواشناسی تبریز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، دوره آموزشی آداب و اسرار نماز، با حضور حجت الاسلام آقاجانی مدیر ستاد اقامه نماز و تفسیر استان، حبیب عبدلی مدیر کل سازمان هواشناسی استان و سایر مسئولین و معاونین روز شنبه بیست و یکم بهمن ماه، در سازمان هواشناسی برگزار شد.

حجت الاسلام آقاجانی با اشاره به آیه ۱۶۴ سوره آل عمران، گفت: خداوند متعال از میان این همه نعمت بیشمار فقط به سه نعمت منت می گذارد که یکی از آنها نعمت نبوت است، برخی کارها ذاتی است مثل نماز، فقط شکل آن به نوع دیگر بوده و شکل کامل آن را پیامبر ما آورده‌ است، که اگر عمل نکنیم خواهیم گفت دین افیون ملت ها است ولی اگر عمل کنیم چنین نمی گوییم، چون دین به ما درس مبارزه با استکبار و درس انسانیت و اخلاق میدهد.

وی با بیان منت دوم خداوند، افزود: برخی از مسلمانان به خاطر اسلام آوردن خود به پیامبر گرامی اسلام منت کردند که در جواب خداوند می فرماید: “بَلِ اللَّهُ یَمُنُّ عَلَیْکُمْ أَنْ هَدَاکُمْ لِلْإِیمَانِ إِنْ کُنْتُمْ صَادِقِینَ” بلکه خداوند بر شما منّت می‌نهد که شما را به سوی ایمان هدایت کرده است، اگر (در ادّعای ایمان) راستگو هستید. پس به قول آیت الله شهید بهشتی که می گفت: نگو که انقلاب و اسلام به ما چه کرد، بگو ما به اسلام چه کردیم، جوانان امروزی که دنبال رفاه طلبی هستند و مسائل عبادی را عقب ماندگی می دانند، اگر تاریخ را بخواند می فهمند که کجا بودیم و به کجا رسیدیم و بالاترین دستاورد انقلاب تحقیر استکبار است.

آقاجانی افزود: ولایت فقیه در قبل از انقلاب فقط بحث تئوری بود و شرایط فراهم نبود، حتی در زمان ائمه نیز علیرغم وجود مشروعیت مقبولیت نبود.
آقای قرائتی می گوید: وقتی حرف امام را شنیدم که فرمود: (حفظ نظام اوجب واجبات است و حتی از نماز واجب تر) من به فکر رفتم که این حرف یعنی چه؟ دیدم در سوره جمعه پاسخ این داده شده که خدواند بجای گفتن اینکه چرا نمازجمعه را ترک کردید، متوجه شدم که خدا می فرماید: چرا پیامبر را ترک کردید؟ علیرغم مشکلات، راه حل رفع این مشکلات انتخابات هست. شهدا وصیت شان این بود که ما رفتیم تا ولایت بماند، نماز بماند و حجاب بماند.

وی ادامه داد: سومین منت پیروزی مستضعفان و ظهور امام زمان عجل الله است و این انقلاب آمد تا زمینه ساز ظهور باشد.

در پایان از برگزیدگان مسابقات و فعالین نمازی با اهداء لوحی تجلیل شد.

دوره آموزشی نماز هواشناسی تبریزدوره آموزشی نماز هواشناسی تبریز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا