اخبارقم

دوره آموزشی شیوه های دعوت به نماز فرزندان در تعزیرات حکومتی قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، دوره آموزشی شیوه های دعوت فرزندان به نماز، صبح دوشنبه، بیست و نهم آبان ماه با حضور مدیرکل و معاونین تعزیرات حکومتی استان برگزار شد.

کارشناس ستاد اقامه نماز قم در این دوره به تشریح راهکار های دعوت فرزندان به نماز پرداخت و گفت: یکی از راهکار های موثر در جذب فرزندان ابراز علاقه به فرزند است و دعوت به نماز زمانی موثر خواهد بود که او در حال جذب محبت از اولیا باشد.

وی در ادامه الگو سازی را از دیگر راهکار های جذب فرزندان عنوان کرد و گفت: اگر فرزند ما شاهد اقامه نماز جماعت اول وقت توسط والدینش باشد می توان از او انتظار اقامه نماز جماعت اول وقت داشت.

حجت الاسلام و المسلمین مجید شریفی تشریح دلایل وجوب نماز را از دیگر راهکار ها دانست و گفت: وقتی فرزند ما دلایل وجوب اقامه نماز را درک کند بدون شک در اقامه نماز اول وقت کاهلی نخواهد کرد.

وی در ادامه بهترین روش راز و نیاز با معبود را اقامه نماز عنوان کرد و افزود: بنا به آیات و روایات آمرزش گناهان، نور بخشیدن به قلب و نظم بخشیدن به امور دنیوی و اخروی از جمله دلایل این امر است.

پاسخگویی به سوالات کارکنان در حوزه های تربیتی و روش های جذب از جمله بخش های دوره آموزشی شیوه های دعوت فرزندن به نماز در تعزیرات حکومتی استان بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا