اخبارکردستان

دوره آموزشی شیوه های دعوت فرزندان به نماز ویژه والدین در کردستان برگزار شد

حجت الاسلام سادات مدرس بومی ستاد اقامه نماز استان کردستان: نماز ستون دين و بهترین راهکار برای رسیدن به خداباوری است که در این راستا پدر و مادر باید خود پیشقدم، عامل و الگوی مناسبی برای فرزندانشان باشند‌.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان، پانزدهم اسفند ماه دوره آموزشی شیوه های دعوت فرزندان به نماز ویژه والدین در دبیرستان دخترانه فردوس ناحیه یک سنندج با حضور مرادی کارشناس برنامه ریزی،نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان، رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان ناحیه، نماینده انجمن اولیایی اداره کل آموزش و پرورش توسط مدرس دوره حجت الاسلام سید محمد سادات برگزارشد.

.
در این دوره که قریب به اتفاق اولیا با اولویت مادران دانش آموزان حضور داشتند، حجت الاسلام سادات مدرس بومی ستاد اقامه نماز استان در اهمیت ارتباط اولیا با مدرسه مطالب مبسوطی را بیان و از جمله انتظارات دینی،اخلاقی و عرفی از اولیا نسبت به فرزندان را خداباوری و توجه به نماز و آموزه های دینی برشمرد.

وی اظهار داشت: هدف از خلقت انسان عبادت ذات الهی است و همه ما باید متوجه باشیم که در دنیای امروز و بویژه در فضای مسموم مجازی راههای آسیب رساندن به فرزندان بیش از هر دورانی است که در اینجا وظیفه پدران و مادران بسیار سنگین می باشد و جالب تر اینکه اولیا هم باید دقت کنند که راه جلب همراهی فرزندان. برخورد عاطفی با آنان و متقابلا گرم نگه داشتن کانون خانواده است.

وی در بخش دیگری از مطالب آموزشی در اهمیت نماز و فلسفه آن گفت: نماز ستون دین و بهترین راهکار برای رسیدن به خداباوری است که در این راستا پدر و مادر باید خود پیشقدم، عامل و الگوی مناسبی برای فرزندانشان باشند‌.

وی در بخش های دیگری از مطالب آموزشی خود بر لزوم تقویت نظارت اولیا بر رفتار فرزندان اشاراتی داشت و همراهی اولیا با فرزندان جهت آشنایی با فضای مسجد را خواستار شد.

در پایان دوره توسط مدرس مربوطه به سوالات شرکت کنندگان در باب مسائل نماز و فعالیت های دینی و معنوی پاسخ داده شد.

دوره آموزشی شیوه های دعوت فرزندان به نماز ویژه والدین برگزار شد دوره آموزشی شیوه های دعوت فرزندان به نماز ویژه والدین برگزار شد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا