کرمانشاه

کارگاه آموزشی شیوه های دعوت فرزندان به نماز در اسلام آباد غرب برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه، کارگاه آموزشی شیوه های دعوت فرزندان به نماز در روز چهار شنبه دوازدهم مهر ماه در پادگان تیپ ۱۸۱  شهید سلیمی اسلام آباد با حضور حجت الاسلام والمسلمین علی مولوی مدیر و خزایی کارشناس ستاد اقامه نماز و پرسنل این پادگان در  اسلام آباد غرب برگزار شد.

در این محفل معنوی مدیر ستاد استان با استناد به آیات و روایات به بیان اهمیت و جایگاه فریضه الهی نماز پرداخت و از نماز بعنوان  بازدارنده از منکرات، ستون دین ، نور چشم پیامبر رحمت و مهربانی(ص) ، اولین سوال در قیامت یاد کرد.

وی ضمن بیان شیوه های دعوت فرزندان به نماز، به موضوع روش الگویی در دعوت به نماز اشاره و گفت: یکی از مؤثرترین روش های تربیتی قرآن به عنوان جامع ترین برنامه ی الهی برای هدایت انسان، ارائه الگوهای حسنه بوده و  تاثیر گذار ترین و ماندگار ترین روش در دعوت به این واجب الهی روش الگوی و  اصلی ترین محور اثر گذاری الگو  محبوبیت می باشد.

مولوی اظهار داشت: ضرورت الگوسازی برای رفتارهای عملی در دین اسلام تا جایی است که خداوند حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله را الگویی عملی و تربیت یافته از دین، با اخلاق و کردار مطابق با آیین اسلام به مردم معرفی می کند: لقد کان لکم فی رسول الله اسوه حسنه ، بی گمان در رفتار و اخلاق رسول خدا برای شما الگویی نیکوست.

مدیر ستاد استان افزود: بر همین اساس است که می بینیم امام صادق علیه السّلام می فرمایند: مردم را به غیر از زبانتان دعوت به دین کنید، تا سعى و کوشش و درستى و پرهیزگارى و خویشتن دارى را از شما مشاهده کنند.

وی در پایان نقش پدران و مادران را در تربیت دینی و دعوت فرزندان به فریضه الهی نماز بسیار مهم و حیاتی عنوان و از حاضرین خواستند با نرم خویی، اخلاق حسنه و رفتار خوب سعی نمایند الگوی مناسبی در دعوت به خوبیها باشند.

کارگاه آموزشی شیوه های دعوت فرزندان به نماز در اسلام آباد غرب برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا