اخبارتهرانمعاونت ‌برنامه ریزی، نظارت و ارزیابیمعاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش

شورای اقامه نماز شرکت مترو تهران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان تهران، جلسه مدیر ستاد اقامه نماز استان تهران حجت الاسلام و المسلمین نور محمد پور به همراه معاونین اقامه نماز کشور با دبیر اقامه نماز مترو و مسئولان  شرکت بهره برداری مترو با هدف ارائه راهکار هایی برای استفاده از ظرفیت عظیم مسافران و مخاطبان شرکت مترو در حوزه تبلیغ و ترویج فرهنگ اقامه نماز برگزار شد.

در ابتدا جلسه کاظمی دبیر اقامه نماز مترو ضمن تشکر از بابت تشکیل این جلسه گفت: ما در حال حاضر ۱۴۴ ایستگاه داریم که تمامی این ایستگاه ها نماز خانه دارند ولی متاسفانه تنها ۲۹ نفر امام جماعت داریم که برای اقامه نماز حاضر می شوند.

کاظمی گفت: در حال تولید محتوای نمازی برای تابلو های اعلانات و مجلات مترو هستیم تا بتوانیم یک ایستگاه قرآن و عترت راه اندازی کنیم.

کاظمی ضمن اشاره به برگزاری جشن تکلیف برای فرزندان پرسنل مترو گفت: در حال ایجاد ساز و کاری هستیم تا بتوانیم دوره های آموزشی را برای همکاران به طور منظم برگزار نمائیم و در این مورد روی کمک ستاد اقامه نماز حساب ویژه ای باز کرده ایم.

وی در ادامه گفت: خوشبختانه در مترو ظرفیت های خوبی  موجود است. روزانه ۲ میلیون سفر داریم یعنی ۲ میلیون مخاطب برای تبلیغ و ترویج فرهنگ اقامه نماز ولی متاسفانه تا به امروز به این ظرفیت کم توجهی شده است.

وی در ادامه گفت: متاسفانه ما هم از نظر مالی و هم از نظر نیروی انسانی در حوزه اقامه نماز دچار کمبود های جدی هستیم و در تولید محتوای نمازی روی ستاد اقامه نماز حساب ویژه ای باز نموده ایم.

در ادامه سید علی مهدیان معاون برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز کشور گفت: طبق تفاهم نامه هایی که ستاد اقامه نماز با تمام دستگاه ها و وزارت خانه ها دارد، بالاترین مقام هر اداره و ارگان مسئول اقامه نماز می باشد و شما برای اینکه بتوانید کار ها را پیش ببرید باید بالاترین مسئول را با خود همراه کنید.

وی گفت: ما به یکسری اقدامات کوتاه مدت از جنس مدیریتی نیاز داریم و شما باید ترکیب تصمیم ساز خود در شرکت مترو را ایجاد نمائید.

مهدیان ضمن تاکید بر جمعی خواندن نماز افزود: هدف از تشکیل شورای اقامه نماز ایجاد یک کار جمعی  در سطوح مدیریتی است.

وی گفت: باید فضاهای اقامه نماز در ایستگاه ها استاندارد سازی شوند و سپس این ایستگاه ها را درجه بندی کرد تا از کمی ها و کاستی ها، یک بازخورد کلی داشته باشیم، باید نماز خانه ها در ایستگاه ها یک فضای خدماتی و رفاهی باشد و همیشه در دسترس عموم قرار داشته باشند.

مهدیان ضمن فرهنگی خواندن کار در حوزه ترویج فرهنگ اقامه نماز گفت: باید رابطین نماز در ایستگاه های مترو یک انسان خوش فکر و خوش نام که از حاشیه ها دور بوده و به کار فرهنگی آشنا باشند.

در ادامه این جلسه منصور سرگزی معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز گفت: شما در حوزه نماز و مهدویت می توانید از توانایی و ظرفیت های اقامه نماز چه در مقالات و چه در حوزه برگزاری مسابقات نمازی بهترین بهره و استفاده را داشته باشید.

سرگزی گفت: ستاد اقامه نماز در حوزه برگزاری دوره های آموزشی آمادگی دارد تا دوره های ضمن خدمت را برای پرسنل شما برگزار نماید.

وی گفت: ما از طریق فضای مجازی هم می توانیم محتوا را در اختیار شما قرار دهیم چرا که شما در حوزه مخاطب ظرفیت ویژه ای را دارا می باشید.

در پایان این دیدار حجت الاسلام والمسلمین نورمحمدپور مدیر ستاد اقامه نماز استان تهران با تاکید بر تشکیل جلسات شورای اقامه نماز گفت: جلسات شورای اقامه نماز را تشکیل دهید ما هم در این جلسات شرکت می کنیم تا بتوانیم مدیران شما را در حوزه اقامه نماز پای کار بیاوریم.

نور محمد پور گفت: شما ۲۹ امام جماعت دارید و خواهشی که بنده از شما دارم این است که یک دوره آموزشی برای این عزیزان برگزار کنید تا ظرفیت های آنها در حوزه ترویج فرهنگ اقامه نماز فعال تر  شود.

وی در ادامه گفت: آموزش خانواده های کارمندان خود را هم با جدیت دنبال کنید چرا که خانواده رکن اصلی تشکیل یک جامعه مدرن و متمدن است.

شورای اقامه نماز متروشورای اقامه نماز متروشورای اقامه نماز متروشورای اقامه نماز مترو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا