آذربایجان شرقیاخبار

اجلاس نماز مرکز آموزش نظامی ارتش شهرستان عجب شیر برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، اجلاس نماز مرکز آموزش نظامی ۰۳ شهید برخورداری شهرستان عجب شیر با حضور حجت الاسلام آقاجانی مدیر ستاد اقامه نماز و تفسیر استان، حجت الاسلام اصغر زاده عقیدتی سیاسی ارتش، سرهنگ محراب محمد علی فام فرمانده مرکز آموزشی صفر سه و قادری فرماندار شهرستان، روز سه شنبه بیست و ششم دی ماه برگزار شد.

حجت الاسلام آقاجانی با اشاره به اهمیت نماز در نگاه شهداء، گفت: ما در ارتش جمهوری اسلامی ایران شهدای شاخصی از جمله شهید بابایی، شهید صیاد شیرازی، داریم، که وقتی به سیره زندگی آنها نگاه می کنیم، متوجه می شویم شهدای ما اهل نماز اول وقت، اخلاق حسنه و مقید به احکام دین بودند، به همین خاطر تحت توجهات حضرت امام زمان (عج) و خداوند متعال قرار گرفتند و به چنین جایگاهی رسیدند.

وی با بیان خاطراتی از سرداران ارتش، افزود: اولین شخصی که در درس آیت الله بهاءالدینی شرکت می کرد شهید صیادی شیرازی بود، و در خاطرات شهید بابایی چنین آمده، وقتی که ایشان در آمریکا مشغول گذراندن دوره خلبانی بود، گواهی اتمام دور برایش صادر نشد برای پیگیری رفت اتاق ژنرال امریکایی، در میان صحبت ها ژنرال آمریکایی از اتاق خارج می شود و شهید بابایی فرصت را غنیمت شمرده و با با پهن کردن روزنامه ای که در دست داشت، به کف اتاق مشغول نماز اول وقت می شود، ژنرال وارد شده و او را در حال نماز می بیند، بعد سوال می کند که این حرکات چیست و با چه کسی مشغول سخن بودی؟ شهید بابایی در جواب می گوید ما مسلمان ها لحظاتی را در طول روز برای راز و نیاز با پروردگارمان اختصاص می دهیم، ژنرال می گوید به من اطلاع داده بودند تو تعادل روحی و روانی نداری، و گاهی حرکاتی انجام می دهی، حالا متوجه حرکات تو می شوم. و گواهی شهید بابایی به برکت نماز اول وقت صادر می شود.

وی ادامه داد: این خاطرات گوشه ای از برکات نماز است، اگر کسی مقید به نماز اول وقت باشد سرتا پا زندگیش با برکت می شود.

سرهنگ محراب محمدعلی فام با بیان گزارشی از فعالیت های نمازی و فرهنگی، مرکز آموزشی، گفت: در این مرکز علاوه بر آموزش مسائل نظامی، آموزش مسائل فرهنگی مخصوصا نماز و سیاسی هم در اولویت است، و با تلاش روحانیون عقیدتی سیاسی مرکز، دوره های آموزش، آداب و اسرار نماز برگزار می شود.

وی ادامه داد: نماز های جماعت در سه نوبت بصورت منظم برگزار می شود، و با وجود اینکه در این مرکز آموزشی از اهل سنت هم حضور دارند با اتحاد و همبستگی دوره ها را سپری می کنند.

در پایان اجلاس از فعالان نمازی، برگزیدگان مسابقات کتابخوانی و فرهنگی تقدیر و تجلیل شد.

اجلاس نماز مرکز آموزش نظامی صفر سه ارتشاجلاس نماز مرکز آموزش نظامی صفر سه ارتشاجلاس نماز مرکز آموزش نظامی صفر سه ارتشاجلاس نماز مرکز آموزش نظامی صفر سه ارتش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا