آذربایجان شرقیاخبار

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان سراب برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان سراب با حضور حجت الاسلام آقاجانی مدیر ستاد اقامه نماز و تفسیر استان، جهانی فرماندار سراب و سایر اعضای شورای اقامه نماز استان، روز سه شنبه دوازدهم دی ماه برگزار شد.

حجت الاسلام آقاجانی با تاکید بر لزوم اقامه نماز در ادارات، گفت: وجود نمازخانه در تمامی دستگاه های اجرایی لازم است و اگر تعداد کارکنان بیش از ده نفر باشد نماز جماعت اقامه شود.

وی با تشریح وظایف ستاد اقامه نماز در ادارات، افزود: اقامه نماز یکی از برنامه ها در ادارات است، بلکه باید سایر مواردی که در تفاهم نامه و سامانه سجاده آمده اجرا شود، که از جمله موارد، اجرای دوره های آموزشی برای کارکنان و خانواده های آنها، مسابقات کتاب خوانی و جشن تکلیف برای فرزندان کارکنان می باشد.

جهانی با بیان فرهنگ مردم سراب و راهکارهای توسعه و ترویج نماز، گفت: شهرستان سراب مردمی مومن و متدین دارد که اکثریت مدیران با حضور چشمگیر در نماز های جماعت حضور دارند.

وی ادامه داد: اگاه سازی اولیای دانش آموزان و خود دانش آموزان مهمترین فعالیت نمازی می باشد، که برای تک تک مسئولین ذیربط لازم است در این زمینه فعالیت کنند، و این فعالیت را صندوق پس انداز بدانند.

وی با اشاره به موقعیت جعرافیای شهرستان افزود: چون شهرستان ما در مسیر ترانزیت است سالانه سی میلیون تردد مسافر داریم، باید به نمازخانه های بین راهی توجه ویژه داشته باشیم.

در ادامه کارشناسان ستاد و اعضای شورای اقامه شهرستان به بیان مشکلات و موانع موجود در برخی محورها پرداخته و برای رفع این موانع به تبادل نظر پرداختند.

شورای اقامه نماز سرابشورای اقامه نماز سراب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا