اخبارمرکزی

دوره آموزشی طرح مبین در شهرستان خمین استان مرکزی برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، جلسه هماهنگی اجرای دوره آموزشی طرح مبین، روز دوشنبه بیست و دوم آبان ماه با حضور حمید کمانکش فرماندار خمین، حجت الاسلام علی رودبارانی مدیر ستاد اقامه نماز استان، مجتبی طباطبایی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان و مدیر آموزش و پرورش شهرستان خمین در محل فرمانداری شهرستان خمین برگزار شد.

دوره آموزشی طرح مبین ( مدیریت برنامه های یاوران نماز ) با همکاری ستاد اقامه نماز استان مرکزی، اداره کل آموزش و پرورش استان پالایشگاه نفت امام خمینی (ره) شازند، با حضور ۱۰۰۰ نفر از مدیران و امامان جماعت برادر و خواهر مدارس استان مرکزی و ۶ استان همجوار در چهار دوره دو روزه با هدف ایجاد انگیزه و مهارت افزایی در خصوص اقامه نماز در مدارس در محل اردوگاه امام خمینی (ره) شهرستان خمین برگزار خواهد شد.

در این جلسه کمانکش در خصوص اهمیت اقامه نماز در مدارس مطالبی را بیان کرد و گفت: دانش آموزان اکثرا به احکام و مسائل مذهبی و دینی علاقه مند هستند و این یک نیاز درونی برای آنها هست، پس ما وظیفه داریم که با برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی و آموزشی در خصوص احکام، آداب و آثار نماز، دانش آموزان تشویق به انجام اقامه نماز جماعت کنیم.

وی افزود: ان شاالله با برگزاری دوره های آموزشی و فرهنگی در زمینه توسعه و ترویج فرهنگ برای گروه های موثر جامعه مثل مدیران، معلمان و امامان جماعات مدارس، شاهد گسترش این فرهنگ نورانی در سطح جامعه باشیم.

فرماندار شهرستان خمین در ادامه همکاری کامل خود را برای برگزاری دوره آموزشی طرح مبین اعلام کرد.

سپس حجت الاسلام رودبارانی ضمن تشکر ازهماهنگی های انجام شده به تبیین فلسفه برگزاری دوره مذکور پرداخت و یکی از مهترین فلسفه های برگزاری این دوره را عمل کردن به پیام مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) که فرمودند: ((مدارس را مزین کنید به نماز خوانی نوجوانان که این برترین تضمین برای سلامتی آینده جامعه است)) دانست.

رودبارانی در ادامه خواستار هماهنگی و همکاری بیشتر فرمانداری و دستگاه ها و صنایع شهرستان خمین در جهت برگزاری بهتر برنامه ها شد.

در ادامه طباطبایی ضمن تشکر از هماهنگی به عمل آمده برای برگزاری این دوره، به بیان گزارشی از روند فعالیت ها و نیاز ها و کمبود ها در جهت اجرای هرچه بهتر برنامه پرداخت و در جهت برگزاری خوب برنامه ها ابراز امید واری کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا