اخبارایلام

جلسه توجیهی نظارت و ارزیابی مساجد و نمازخانه‌های بین راهی استان ایلام برگزار شد

این جلسه توجیهی در راستای جمع آوری اطلاعات مساجد و نمازخانه‌های بین راهی و ثبت آن‌ها در سامانه راهنماز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، جلسه توجیهی کارگروه نظارت و ارزیابی مساجد و نمازخانه‌های بین راهی استان ایلام روز دوشنبه ۱۷ بهمن ماه برگزار شد.

حسین الباد کارشناس نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز در خصوص این جلسه گفت: با توجه به تشکیل سامانه همراز و لزوم نظارت بر نمازخانه‌های بین راهی استان، کارگروه نظارت و ارزیابی متشکل از ستاد اقامه نماز استان، میراث فرهنگی استان، راهداری استان، شرکت نفت استان، اوقاف و امور خیریه استان، راه شهرسازی استان و شهرداری ایلام تشکیل شده است.

وی افزود: با توجه به قرار داشتن استان در مسیر مسافرین نوروزی و همچنین مسیر عبور زائرین عتبات عالیات، مساجد و نمازخانه‌های استان باید در تراز استاندارد قرار بگیرند و این امر مستلزم نظارت دائم است. در همین راستا اطلاعات مساجد و نمازخانه‌های راه‌های مواصلاتی استان می‌بایست در سامانه راهنماز ثبت شده و بصورت فصلی مورد نظارت و ارزیابی قرار گیرند.

این کارشناس خاطرنشان کرد: قرار داشتن استان ایلام در مسیر زائرین اربعین حسینی و لزوم خدمت به زائرین امام حسین(ع)، اهمیت رسیدگی و رفع نواقص اماکن اقامه نماز استان را دوچندان می‌کند و این وظیفه را به دوش ما می‌گذارد. این امر موجب می‌شود که عزم ما برای بهبود وضعیت این اماکن نیز بیشتر شود.

این مقام مسئول اشاره کرد: طبق دستورالعمل ابلاغی ستاد اقامه نماز کشور، سامانه راهنماز بعنوان یک بانک اطلاعاتی جامع، اطلاعات تمامی مساجد و نمازخانه‌های بین راهی را در خود ذخیره خواهد کرد و با نظارت فصلی، چک لیست ارزیابی هر مکان پر خواهد شد.

الباد در پایان اضافه کرد: هر دستگاه مسئول نظارت و ارزیابی مساجد و نمازخانه‌های زیرمجموعه خود می‌باشد و ضمن تشکیل کارگروه داخلی و نظارت بر زیرمجموعه‌های خود در جهت رفع نواقص و نیازها اقدام می‌کند. مدیران کل و مسئولان هر دستگاه باید در متن کار قرار بگیرند و گزارشات مستقیماً برای بالاترین رده ارسال شود.

جلسه توجیهی نظارت و ارزیابی مساجد و نمازخانه‌های بین راهی استان ایلام برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا