اخبارتهرانمعاونت ‌برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی

نشست مشترک ستاد اقامه نماز استان تهران با معاون برنامه‌ریزی، نظارت و ارزیابی برگزار شد

بهشتی: هدف ما در دوره جدید، کیفیت بخشی به فعالیت‌های ستاد اقامه نماز استان است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان تهران، نشست مشترک همکاران استان با معاون برنامه‌ریزی، نظارت و ارزیابی دفتر مرکزی ستاد اقامه نماز در روز سه‌شنبه مورخ یکم خردادماه برگزار شد.

در این نشست حجت‌الاسلام‌والمسلمین بهشتی سرپرست ستاد اقامه نماز استان تهران، هدف از برگزاری این نشست را آشنایی همکاران استان تهران با حوزه فعالیت ارزیابی و نظارت عنوان کرد و گفت: ریل گذاری ما در ستاد اقامه نماز استان در دوره جدید، هم‌افزایی و تعامل مؤثر با دفتر مرکزی جهت پیش‌برد اهداف با کیفیت مورد نظر است، از این رو یکی از ملزومات کار حرفه‌ای، آشنایی همه همکاران با حوزه فعالیت‌های معاونت‌های مختلف ستاد اقامه نماز است.

در ادامه مهدیان معاون برنامه‌ریزی، نظارت و ارزیابی پس از شنیدن نقطه نظرات همکاران ستاد اقامه نماز استان با بیان اینکه بیش از سه‌دهه از فعالیت ستاد اقامه نماز می‌گذرد؛ افزود: هدف نخستین از تأسیس ستاد، ترویج و گسترش فرهنگ اقامه نماز در مدارس بود به این صورت که در دهه اول عمده فعالیت ما پشتیبانی از اقامه نماز در مدارس بود با کمک در تهیه فرش سجاده‌ای، موکت، محراب و تجهیز فضاهای اقامه نماز.

مهدیان گفت: در دهه­‌دوم، رویکرد ستاد تولید محتوای آموزشی سمعی و بصری از قبیل کتب، محتوای چندرسانه‌ای پوستر و… بود و در دهه‌سوم جایگاه ستاد اقامه نماز به عنوان یک نهاد حاکمیتی، راهبری امر اقامه نماز در سطح جامعه تعیین شد.

معاون برنامه‌ریزی، نظارت و ارزیابی افزود: یکی از ارکان اساسی فعالیت‌های ما در این دهه، نظارت و ارزیابی وضعیت اقامه نماز در سطح جامعه است، براین اساس برای توسعه نظارت، تیم‌هایی را در تمامی استان‌ها در قالب مسئول برنامه‌ریزی، نظارت و ارزیابی ساماندهی کردیم تا در دو حوزه نظارت رسمی یا محسوس و نظارت غیررسمی یا نامحسوس، فعالیت خود را آغاز کنند.

مهدیان ضمن تأکید بر اینکه رویکرد ما در نظارت‌ها، مچ‌گیری نیست؛ گفت: هدف گذاری به سمتی است که نظارت‌ها نتیجه محور باشد و رویکرد ما در دفتر مرکزی توسعه ستاد‌های اقامه نماز در سطح شهرستان‌ها است.

در پایان مهدیان با بیان‌ اینکه طرح بومی سازی کمک به تنوع بخشی به برنامه‌ها براساس ظرفیت استان‌ها و شهرستان‌ها خواهد کرد؛ گفت: ابزار قانونی ستاد‌های اقامه نماز در سطح کشور جهت پیگیری و اجراء برنامه‌ها، شورای اقامه نماز استان و شهرستان‌ها است.

نشست مشترک ستاد اقامه نماز استان با معاون برنامه‌ریزی، نظارت و ارزیابی برگزار شد.

نشست مشترک ستاد اقامه نماز استان با معاون برنامه‌ریزی، نظارت و ارزیابی برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا