اخبار

نماز صبح مسجدی در تهران با ۱۰۰۰ نفر اقامه می‌شود

با وجود بسته بودن درب بیش‌تر مساجد تهران و شهرستان‌ها در نوبت نماز صبح، بیش از هزار نفر از اقامه نماز صبح در مسجد ارک تهران استقبال می‌کنند.

 مسجد ارک در میدانی به همین نام در تهران، جزو مساجد قدیمی و مشهور تهران است که با وجود بسته بودن بیشتر مساجد در وعده صبح، نماز صبح این مسجد در روزهای جمعه هر هفته مورد استقبال بیش از هزار نفر از نمازگزاران قرار می‌گیرد.

نوبت نماز صبح مسجد ارک که در عهد ناصرالدین شاه و سال ۱۲۷۵ هجری شمسی (۱۲۷ سال قبل) تأسیس شده، به خاطر امتداد مراسم دعای کمیل نیمه‌شب‌های حاج منصور ارضی است. او هر هفته جمعه‌ها حوالی ساعت ۲ بامداد با قرائت دعای کمیل، جمعیت بیش از ۱۰۰۰ نفره را به این مسجد می‌آورد و بعد از دعای کمیل، نماز صبح به جماعت اقامه می‌شود.

این تنها نمازجماعت صبح تهران است که بیش از ۱۰۰۰ نفر نمازگزار دارد. نمازگزاران مسجد ارک به واسطه قرار داشتن این مسجد در بافت تاریخی تهران و مجاورت با بازار بزرگ تهران، اغلب کسبه بازار و کارمندان ادارات هستند؛ به همین دلیل نمازجماعت معمولا در یک وعده ظهر و عصر برگزار می‌شود و صبح‌های جمعه هم نماز به جماعت اقامه می‌شود.

مسجد ارک، واقع در خیابان میدان ارک، مقابل بازار تهران است. نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به این مسجد، متروی «۱۵ خرداد» و نزدیکترین ایستگاه اتوبوس به آن، ایستگاه اتوبوس «گلوبندک» است که دسترسی به این مکان را برای علاقه‌مندان به حضور در این مسجد آسان می‌سازد.

منبع: باشگاه خبرنگاران توانا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا