اخبارکرمانشاه

همایش تبیین مسجد در نظام اسلامی در کرمانشاه برگزارشد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با بیان اینکه نیاز به تشکیل جامعه مسجدمحور داریم، گفت : به دنبال ارتقای سطح مساجد استان هستیم.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،حجت الاسلام‌والمسلمین حبیب‌الله غفوری، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در همایش “تبیین مسجد در نظام اسلامی” برگزاری این نوع همایش‌ها را در مدیریت بهتر مساجد اثرگذار دانست و گفت : یکی از محور‌های مهمی که قرار است در کرمانشاه پیگیری شود، ارتقای سطح مساجد از همه جهات است.

غفوری با بیان اینکه در تلاشیم تا با مشارکت ائمه جماعات مساجد استان مرکز رسیدگی به امور مساجد را فعال کنیم، تاکید کرد: قرار نیست کسی از جای دیگری بیاید و در مساجد کرمانشاه تحول بوجود آورد، بلکه این تحولات باید به همت ائمه جماعات و هیئت امنای خود مساجد انجام شود.

امام جمعه کرمانشاه، افزود: مساجد باید تبدیل به مرکزی برای پیگیری و حل مسائل و مشکلات محله‌های کرمانشاه شود و لازمه رسیدن به این مهم هم این است که ائمه جماعات مساجد در پی تشکیل جامعه مسجدمحور باشند.

غفوری با بیان اینکه باید به سمت و سویی برویم که برنامه‌های مساجد با محوریت خود مساجد برگزار شود، افزود: در ارتقاء سطح مساجد استان از طرح‌ها و برنامه‌های خوب ائمه جماعات استان نیز استفاده خواهد شد.

وی با بیان اینکه برای رونق اقامه نماز جماعت در مساجد برنامه داریم، گفت: اقامه نماز جماعت ادارات و مدارسی که در جوار مساجد قرار دارند، باید به مساجد منتقل شود تا از این طریق آمد و شد مردم به مساجد بیشتر شود.

وی اشاره‌ای هم به برنامه ریزی برای برگزاری جلسات ماهانه در مساجد استان داشت و گفت: این جلسات با همکاری ائمه جماعات مساجد در داخل مساجد استان برگزار خواهد شد تا مسائل و مشکلات مساجد در این نشست‌های ماهانه شناسایی و مرتفع شوند که پیگیری برگزاری این جلسات ماهانه به مرکز رسیدگی به امور مساجد محول خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین تقی قرائتی از اساتید جهاد تبیین در حوزه مسجد و تربیت طلاب در این همایش با بیان اینکه باید حواسمان به مساجد باشد، گفت: نباید بگذاریم مساجد خالی شوند، چون خالی شدن مساجد دقیقا همان چیزی است که دشمنان به دنبال آن هستند.

قرائتی با بیان اینکه مساجد نقش مهمی در حفظ نظام دارند، گفت: مساجد صرفا محل اقامه نماز جماعت نبوده، بلکه محل تصمیم گیری و حل مشکلات جامعه هستند .

باشگاه خبرنگاران جوان کرمانشاه کرمانشاه

 

همایش تبیین مسجد در نظام اسلامی در کرمانشاه برگزارشد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا