اخبارکردستان

جلسه کمیته مساجد و بقاع متبرکه ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی برگزار شد

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان: دشمنان این انقلاب تمام تلاششان را برای بیگانه نمودن نسل نو با مسجد و اعتقادات دینی در دستور کار قرار داده اند لذا همه ما باید نسبت به بهره گیری از ظرفیت مساجد قوی تر و پر رنگ تر از همیشه عمل کنیم.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان، بیست و هفتم دی ماه جلسه کمیته مساجد و بقاع متبرکه ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان کردستان در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور اعضاء و نماینده ستاد اقامه نماز استان برگزار شد.

در این جلسه بعد از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید ، فلاحی معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ضمن تبریک ایام ماه رجب و آرزوی قبولی طاعات و عبادات و تبریک پیشاپیش دهه مبارکه فجر در خصوص اهمیت مسجد اظهار داشت: مساجد یکی از مهمترین کانون های تصمیم گیری در صدر اسلام و انقلاب اسلامی ایران بود.

وی افزود: دشمنان این انقلاب تمام تلاششان را برای بیگانه نمودن نسل نو با مسجد و اعتقادات دینی در دستور کار قرار داده اند لذا همه ما باید نسبت به بهره گیری از ظرفیت مساجد قوی تر و پر رنگ تر از همیشه عمل کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به برنامه های پیش رو در دهه مبارکه فجر برای بهره گیری از ظرفیت مساجد گفت: مساجد بستر مناسبی برای تبین خدمات انقلاب اسلامی با محوریت جوانان و نسل نو است زیرا این قشر انقلاب اسلامی را آنطوری که انتظار می رود، درک نکرده اند بویژه معرفی خدمات نظام جمهوری اسلامی در استان کردستان که بیش از هر زمانی ضرورت دارد تا تبین و یادآوری شوند و بدینوسیله فضای مساجد را برای حضور جوانان فراهم و پررنگ کنیم.

در ادامه مرادی کارشناس برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان ضمن تشریح شرح وظایف و مأموریت های کمیته مساجد و بقاع متبرکه بر اساس آئین نامه ابلاغی ستاد مرکزی دهه فجر بر لزوم تعیین شرح وظایف اعضا و تقسیم کار برای آنان بر اساس ۳۴ برنامه اعلامی در آئین نامه مذبور پرداخت.

در خاتمه سایر اعضاء حاضر در جلسه هم نکته نظرات خود را بیان کردند.

جلسه کمیته مساجد و بقاع متبرکه ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا